Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
“Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Diyarbakır Annelerini Ziyaret Ediyor: ‘Annelere Yürekten Destek Kazanacak'”

“Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Diyarbakır Annelerini Ziyaret Ediyor: ‘Annelere Yürekten Destek Kazanacak'”

ABONE OL
22 Ağustos 2023, 04:24:50

Diyarbakır annelerini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Diyarbakır Annelerinin bu tavrı, terör örgütünün bu yüzünü ortaya çıkaran son derece önemli asil bir tavırdır. Kendilerine yürekten teşekkür ediyorum. Kolay değil, 1447 gündür burada nöbetteler. Bu onların sadece evlatları için bir nöbet değil, ülkemizin huzuru için bir nöbettir aynı zamanda. Demokrasi için, kalkınma için, ülkemizin daha güzel yarınlara ulaşması için bir nöbettir ve eninde sonunda anneler, annelerin yüreği, annelerin kalbi kazanacaktır. Hiçbir terör örgütünün gücü annelere yetmez” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır’a ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere geldi. Vali Ali İhsan Su, AK Parti milletvekilleri ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Yılmaz, Valiliği ziyaret etti ve kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra HDP İl Binası önünde 3 Eylül 2019’dan beri nöbet tutan aileleri ziyaret etti.

Yılmaz, Diyarbakır Annelerinin önemli bir duruş sergilediğini belirterek, “Bugün, Diyarbakır Anneleri ile bir kez daha buluştuk. Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak geldim bu sefer. Daha önce farklı vesilelerle kendilerini ziyaret etmiştik. Onlarla sohbet etme fırsatı bulmuştuk. Bu annelerimiz, 1447 gündür nöbetteler. Sabırla, evlatlarını terör örgütünden kurtarmak için bir duruş ortaya koyuyorlar. Bu son derece değerli bir tavırdır. Hiçbir ideoloji, insanın hayatından daha kıymetli değildir. Hiçbir ideoloji, bir annenin evladına duyduğu hasretten daha kıymetli değildir” dedi.

Yılmaz ayrıca, terör örgütü PKK’nın Kürtleri temsil etmediğini vurgulayarak, “Terörün en büyük maliyetini burada yaşayan insanlar ödüyor. Terör örgütü uluslararası çevrelerin aracı olarak ülkemizin birliği ve beraberliğini bozmaya çalışıyor. Terör örgütlerini çok iyi bilmemiz lazım. Bunlar, iddia ettikleri kesimleri temsil etmiyorlar” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, terör örgütüyle mücadeleye devam edileceğini ve bölgede yaşayan herkese sahip çıkılacağını belirtti. Ayrıca Diyarbakır Anneleri’nin bu duruşlarını tebrik ederek, “Bu çabaların sonucu olarak bugüne kadar 45 anne evladına kavuştu. Bir evladın bile kurtulmasına vesile olmak önemlidir. Bundan sonra da tek bir evladın terör örgütlerine kurban olmayacağı günleri hep birlikte inşa edelim” ifadelerini kullandı.

Kaynak (Foto – Haber): https://www.hurriyet.com.tr/gundem/cumhurbaskani-yardimcisi-yilmazdan-diyarbakir-annelerine-ziyaret-annelerin-yuregi-annelerin-kalbi-kazanacak-42317359
İçerikler yeniden haberleştirilmiştir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments