yükleniyor...

Çocuklara Özel Messenger Uygulaması Geliştirildi!

Facebook tarafından 6-12 yaş arası çocuklar için hazırlanan sohbet uygulaması Messenger Kids test kullanımına sunuldu.

6-12 yaş arasında dünya üzerinde yer alan çocuklar için Facebook tarafından özel bir Messenger uygulaması geliştirildi. Uygulama bu yaş grubu çocuklar için özel bir sürümle kullanılacak.

Bugün Facebook tarafından yayınlanan yeni bir uygulama olan Messenger uygulaması 6-12 yaş arasındaki çocuklar için özel olarak tasarlandı. Messenger Kids adı altında duyurulan bu  yeni sürümü kullanmak için herhangi bir sosyal medya hesabı açmanıza gerek yok.

Ebeveynlerin günümüz dünyasında çocuklarını bazı kötü ortam ve durumlardan korumak için  bazı  önlemler almak istedikleri bilinmekte. Messenger Kids uygulaması kullanan bir çocuk hangi arkadaşları ve aile üyeleriyle sohbet halinde olduğunu ebeveynler kontrol altında tutabiliyor.

Şimdilik iOS işletim sistemli cihazlara test amaçlı sunulan Messenger Kids uygulaması bazı düzenlemelerin ardından Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanıma sunulacak. Bu uygulamanın bir diğer güzel yanı ise uygulama içerisinde herhangi bir reklam içeriği bulunmamakta. Çocuk yaştaki kişilerin en çok ilgisini çeken uygulama içi satın almaları da kaldıran Messenger Çevrimiçi Gizliliği Korunma Yasası’na uygun bir sürüm yaptıklarını belirtti.

Messenger Kids uygulaması Facebook bünyesi altında yer alan sohbet uygulamalarında da olduğu gibi maskeleri ve filtre efektlerini destekleyen video seçeneği ile metin sohbetlerini de destekliyor.

Uygulamayı kullanmak isteyen kullanıcıların ebeveynler tarafından uygulama mağazası üzerinden indirilerek onay verilmesi gerekiyor. Bu güvenlik önleminin konulmasının sebebi çocuk yaştaki bireylerin ebeveynleri haricinde bir bilgi girişi yapmalarını engellemek.

Çocuklara Özel Messenger Uygulaması Geliştirildi! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Çocuklara Özel Messenger Uygulaması Geliştirildi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla