yükleniyor...

Çocuklar İçin Akıllı Hoparlör Geliyor

Çocuklar için bir hoparlör olan Yoto Player, Eski Okul kaset çalarlarıyla Amazon Echo veya Google Home cihazları gibi akıllı hoparlörlerden daha fazla ortak noktaya sahiptir. Kasıtlı olarak bir mikrofon, kamera veya ekrana sahip değildir. Gerçekten sadece ses çalmak için tasarlanmıştır. Ancak NFC özellikli fiziksel kartlar aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirir. Dokunsal öğrenmeyi vurgulayan ve çocukları bağımsızlık seviyesine sahip olmaya teşvik eden Montessori öğretilerinden esinlenen kartlar, çocukların dinlemek istediklerini seçmelerine izin vermek için şarkılar, sesli kitaplar ve podcastlerle doludur. 

Fiziksel kartlar, küçük plastik karelerde küçük  boyutlu müzik kliplerini kaplayan eski nostaljik HitClips gibi hoparlörün tepesine yerleştirilmiş. Ebeveynler, hoparlörü kendi içeriklerini boş kartlara “yüklemek” için bir tamamlayıcı uygulamaya bağlayabilir. Yoto’nun Random House ve Roald Dahl koleksiyonu gibi ortaklardan müzik, etkinlikler, ses efektleri ve sesli kitap kütüphanesine bağlanan kartları satın alabilirler. Hoparlör Wi-Fi gerektirir ve NFC kartları Yoto’nun sunucularında saklanan içeriğe bağlantılar içerir, bu nedenle hoparlör aslında Yoto oynatıcıya yerleştirildiğinde içerik indirilir. Boş kartlar kendi Mp3’leriniz, satın alınan sesli kitaplarınızla veya Yoto’nun sunucusuna yüklediğiniz herhangi bir şeyle özelleştirilebilir. Ücretsiz günlük içerik bulunur. Ancak Yoto ayrıca yılda dört kez evinize yeni ses kartları sunan yıllık bir abonelik hizmeti satıyor. Bu da 94 dolara mal oluyor. Bu, Kindle kütüphanesinde veya akış hizmetlerinde kolayca bulunan sesli kitapların ve müziğin kataloglarına kıyasla çok fazla ödeme gibi görünüyor. Ancak ebeveynler çocuklarının dinlenmeyeceğini bilerek huzur için para ödüyor.

hoparlör

Öğrenmeyi Destekliyor

Pentagram’ın Jon Marshall Fast Company’ye verdiği demeçte,” fiziksel nesneler olarak, [kartlar] sadece çocukların içeriğin kontrolünde olmasına izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda öğrenmeyi ve oynamayı da destekliyor ve çok küçük çocuklar için de ince motor kontrol gelişimini teşvik ediyor ” dedi.

Yoto’nun tasarımı, çocukların kullanabileceği kadar basit olmalı. Ancak yetişkinlerin takdir edebileceği bir şekilde şık ve modern olmalıdır. Tek kontroller iki kırmızı düğme ve bloklu tasarımın yumuşak kenarları, çocukların cihazı açıp kapatmak için hoparlöre dokunmasına izin verir. Yumuşak aydınlatmalı piksel ekranı bazen kolay bir yüz veya temel çizimler gösterir. Ayrıca normal bir Bluetooth hoparlör olarak da kullanılabilir.

Cihaz, birlikte gelen manyetik bir yuvanın üzerine kablosuz olarak şarj edebilir. Dahili bir pil sayesinde çocukların gittikleri her yerde cihazı yanlarında alabileceği anlamına gelir. Sadece kablosuz bir cihaz için çok fazla olmayan yaklaşık üç saatlik bir ömür sürüyor, ancak Yoto bunun yazılım güncellemeleri ile geliştirileceğini söylüyor. 

Çocuklar İçin Akıllı Hoparlör Geliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Çocuklar İçin Akıllı Hoparlör Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla