yükleniyor...

Çinli Üreticiden Macbook Benzeri Uygun Notebook!

Dünya üzerinde Apple firmasının üretmiş olduğu ürünlerin anında kopyalanması alışmış olduğumuz bir durum. Çinli Ondo isimli şirket bu durumu bir adım ileriye götürdü ve Apple’ın 2015 yılı içerisinde satışa sunmuş olduğu yeni Macbook bilgisayarını bire bir kopyaladı. Bu kopyalama işleminin sonucunda Apple tarafından hale telif hakkı ihlali ile ilgili bir yazı yayımlanmaması da ayrı bir dikkat çekici durum.

Onda-Obook12-3

Yeni Apple Macbook’un fiyat olarak kullanıcıların ellerini yakar bir durumda olması ve bu durumun kullanıcıları ürünü almaktan uzakta tutmasını bir fırsata çeviren Ondo isimli Çinli firma Macbook gibi tasarım olarak ince bir yapıya sahip Macbook ile aynı renklerde çıkarmış olduğu bilgisayarını çok daha düşük fiyatlarda pazara sürüyor.

Çinli şirket tarafından Onda oBook 12 isimi verilen cihaz, Intel Cherry Trail X7-Z8700 4 çekirdekli 1.6 Ghz işlemci ve 12.2 inç ekran boyutuna sahip Full HD IPS ekranını destekleyen 8. nesil Intel HD grafik dahili GPU ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. 4 GB RAM’in bulunduğu bilgisayarda 64 GB depolama alanı yer alıyor. microSD kart aracılığıyla istendiği takdirde bu kapasitesi 128 GB’a artırmak mümkün oluyor. Dahili olarak çıkarılamayan bir bataryaya sahip olan cihazın full şarj ile 6 saat aktif kullanımda kullanılması da ayrıca mümkün bir durum. Apple Macbook ile batarya konusunda yarışamasa da fiyat konusunda yarışacağı kesin. 369 dolar fiyat etiketiyle ön siparişe sunulan bilgisayarın bu ayın sonlarında satışına başlanacağı belirtiliyor.

 

Çinli Üreticiden Macbook Benzeri Uygun Notebook! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Çinli Üreticiden Macbook Benzeri Uygun Notebook! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla