SONRAKİ
Galaxy S9+, 2018’in Yeni İletişim Deneyiminde En iyi Cihaz seçildi Galaxy S9+, 2018’in Yeni İletişim Deneyiminde En iyi Cihaz seçildi
ÖNCEKİ
Fitbit Ace ile obezite son mu buluyor? Fitbit Ace ile obezite son mu buluyor?
1955
724 0

Çiftlik Bank Hala Dolandırmaya Devam Ediyor! Mehmet Aydın Açıklama Yaptı

Çiftlik Bank Hala Dolandırmaya Devam Ediyor! Mehmet Aydın Açıklama Yaptı
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

13 Mart 2018

Türkiye genelinde 500 bin insanı dolandırarak 511 Milyon TL para ile ülkeden kaçan Mehmet Aydın, Facebook üzerinden açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde...

Türkiye genelinde 500 bine yakın kişinin üye olduğu, yüksek kar ortaklığı vaadiyle çiftçilerden hayvan aldırdığını söyleyen, televizyonlarda şubeler açtığını ifade eden ve aylardır ödeme yapmayan dolandırıcılık sisteminin başındaki Mehmet Aydın’ın Uruguay’a kaçtığı ve yanında 511 Milyon Türk Lirası götürdüğü ifade ediliyor. Dolandırmaya devam etmek için ise kurmuş olduğu sosyal medya hesapları üzerinden insanlara ulaşmayı deneyen Mehmet Aydın, takip edilemeyen para birimlerinden olan Ethereum ve Bitcoin olarak sistem kullanıcılarının ödemelerini iade edeceğini söylüyor.

Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, tarafından yapılan açıklama ile Çiftlik Bank sisteminin yasal bir sistem olmadığı net olarak açıklanmıştır. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada

“Kamuoyunda ‘Çiftlik Bank’ olarak bilinen sistemin uygulama ve faaliyetlerinin sistem içerisinde yer alan kişi ve şirketler ile ilgili kamu kurumlarından temin edilen bilgi ve belgeler kapsamında Bakanlığımızca 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde incelenmesi neticesinde ‘Çiftlik Bank’ isimli kurgu yatırım modelinin ‘Fame Game Software Ltd. (KKTC uyruklu)’ ‘Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ‘, ‘Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık Ticaret Ltd. Şti.‘, ‘Çanakkale Dora Gıda İçecek İnşaat Petrol Tarım ve Hayvancılık Turizm Ticaret Ltd. Şti.‘ unvanlı şirketler ile 1664 TC kimlik nolu Mehmet Aydın isimli şahıs tarafından yönetildiği, sistem kurgusu kapsamında katılımcılardan toplanan paralar ile hayvancılık sektörüne yatırım yapıldığı, yapılan yatırımlar sonucunda elde edilen ürünlerin kendi tesislerinde işlendiği, kendi pazarlama ve dağıtım ağı içerisinde nihai tüketicilere ulaştırıldığı, bu sayede üretim tüketim zinciri içerisinde üretici, toptancı, bayi, perakendeci karının tamamının kendi sistem kurgusu içerisinde olması nedeniyle katılımcılara bu denli yüksek kazanç imkânı sundukları şeklindeki beyan ve açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı, sistemin işleyişinde referans geliri sistemi ile daha sonra uygulamaya konulan bayi/şarküteri yapılanmasındaki üyelik, kazanç, komisyon oranları gibi unsurlar dikkate alındığında 6502 sayılı Kanun’un 80’inci maddesine aykırı bir biçimde piramit satış sisteminin kurulduğu tespit edilmiştir. Tespit edilen hususlar doğrultusunda konu Türk Ceza Kanunu çerçevesinde değerlendirilmek üzere ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilmiştir. Diğer taraftan, Bakanlığımızın 6502 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat kapsamında yaşanan ihtilaflara ilişkin bilirkişi, hakem ya da mahkeme gibi davranarak bir çözüm getirme yetkisi bulunmadığından uyuşmazlıkların çözümünde genel hükümler çerçevesinde yargı makamlarına başvurması gerektiği değerlendirilmektedir”

ifadelerine yer verilmiştir.

mehmet aydın açıklama

çiftlik bank açıklama

DOLANDIRMAYA DEVAM ETMEYE ÇALIŞIYORLAR!

Çiftlik Bank sosyal medya hesaplarının kapatılmasının ardından Facebook üzerinde açılan Çiftlik Bank isimli sosyal medya hesabı üzerinden kullanıcıların ödemelerinin 25 Mart tarihinde geri yapılacağına dair bir bildirim yayınlandı ancak ödemenin yapılabilmesi için insanlardan kripto paralar talep edildi. İnsanlardan son saniye ne alabilirsek alalım mantığı ile çalmaya çalıştığı paralara takip edilemeyen kripto paraları eklemeyi deneyen Mehmet Aydın, Çiftlik Bank’a ait olmayan bir paylaşım sitesinden aşağıdaki açıklamada bulundu.

Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ ve Çiftlik Bank markamıza ve ticari yapımıza yönelik ilk günden bu yana ‘PONZİ’, ‘SAADET ZİNCİRİ’ gibi akla hayale sığmayan çeşitli iftiraların aleni şekilde yapılmaya devam ettiğine de üzülerek tanık olmaktayız.

Türkiye ve KKTC’de bulunan bankalarımız ile yasal süreçte olduğumuzdan ötürü geri ödemeleri Papara, banka vs. aracılığıyla yapamamaktayız. Yönetim Kurulumuz Geri ödemeleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olarak yapma kararı almıştır.

Kullanıcılarımıza paralarının geri iadesini yapabilmek için kişilere özel para iadesi yapacak node wallet (sanal cüzdanlar) sistem tarafından kurulmaktadır. Kişiler geri ödemelerini alabilmek ve cüzdan masrafları (sistem kaydı, transfer ücreti) için belirtilen sistem adreslerine 0.6 değerinde Ethereum (ETH) veya 0.06 değerinde Bitcoin (BTC) göndermelidirler. Gönderilen BTC ve ETH miktarlarının TXID (fatura numarası) ‘nı kayıt ederek “[email protected]” mail adresine göndermelerini rica etmekteyiz.

Geri iade ödemeleri cüzdan açma sırasına göre Nisan ayında sistem tarafından otomatik olarak cüzdanlara yatırılacaktır.

Yapılan açıklamadan da anlaşılabileceği gibi hala dolandırmaya devam etmek için elinden geleni yapan Mehmet Aydın’ın Genel Müdürü Niyazi Karakoç, önceki gün bayilerle yaptığı özel toplantıda ‘Ben de kandırıldım. Mehmet Aydın’a ulaşamıyorum. Başınızın çaresine bakın’ dedi. Mağdur durumdaki 500 bin insanın ise şuanda nasıl bir yol izleyeceğine dair her hangi bir bilgi bulunmuyor.

" Çiftlik Bank Hala Dolandırmaya Devam Ediyor! Mehmet Aydın Açıklama Yaptı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Çiftlik Bank Hala Dolandırmaya Devam Ediyor! Mehmet Aydın Açıklama Yaptı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Çiftlik Bank Hala Dolandırmaya Devam Ediyor! Mehmet Aydın Açıklama Yaptı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
MSI Tarihindeki En İyi Anlar

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.