yükleniyor...

Chromebook’ta ekran görüntüleri nasıl alınır

Chromebook ‘lar, temel araçların çoğunda yerleşik olarak sunulduğu için genel kullanıcılar için harika bir makinedir. Chromebook’ta bir ekran görüntüsü almak istiyorsanız, bunu kısayol tuşlarının bir kombinasyonuyla kolayca yapabilirsiniz. Chrome OS, tam ekran, pencere ve kısmi dahil her türlü ekran görüntüsünü almanıza izin verdiği için üçüncü taraf bir uygulama yüklemenize gerek yoktur.

  1. Chromebook’ta ekran görüntüsü almak istiyorsanız, en basit yol Ctrl ve Genel Bakış düğmesine aynı anda basmaktır. Anında tüm ekranın ekran görüntüsünü alacaktır.
  2. Ancak, geçerli pencerenin ekran görüntüsünü almak istiyorsanız, Ctrl, Alt ve Genel Bakış düğmesine basın. Ardından ekranınızdaki pencereyi seçin. Etkin pencerenin ekran görüntüsünü almak için enter tuşuna basabilir veya farenizi kullanarak pencereyi seçebilirsiniz.
  3. Serbest seçmek, kırpmak ve ekran görüntüsü almak istiyorsanız, Ctrl, Shift ve Genel Bakış düğmesine basın. Ekran kararır ve Chromebook’unuzda mükemmel ekran görüntünüzü seçebilirsiniz.
  4. Tam ekran modundayken ekran görüntüsü almak istiyorsanız, akıllı telefonlara benzer şekilde güç ve ses düğmelerinden birine aynı anda basın. Basılı tutmanız gerekmez; düğmelere aynı anda basıp bırakın. Anında tam ekran bir ekran görüntüsü yakalanacaktır.
  5. Bu tamamen ekran görüntüsü almanın yerel yoluydu. Daha çok yönlü ve güçlü bir ekran görüntüsü aracı arıyorsanız, Nimbus uzantısına  bakın. Her türlü ekran görüntüsünü almanızı sağlar ve ayrıca ekran kaydı ve ek açıklama sunar.

Chromebook’ta ekran görüntüleri nasıl alınır konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Chromebook’ta ekran görüntüleri nasıl alınır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.