Casper telefonlarına yapay zeka geliyor

Casper yeni akıllı telefonlarında yapay zekaya yer verecek. Yapay zeka ödüllü Helio işlemcisini kullanacak Casper’ın yeni akıllı telefonu Antutu’da 140 bin skorunu elde etti.

Casper telefonlarına yapay zeka geliyor

Akıllı telefonların beyinleri de yavaş yavaş yapay bir zekaya sahip olmaya başlıyor ve bir çok şirket gibi Casper‘da bu gelişmeye ayak uydurmak adına yeni akıllı telefonlarına yapay zekayı entegre edecek.

2018 Dünya Mobil Kongresi‘nde ödül alan Helio P60 işlemcisini kullanacak olan Casper,  kamera deneyiminde, hem de oyun performansında kullanıcıya 2 kat fayda sağlayacak. Telefonun içinde bulunan Helio P60 işlemcisi sizin yaptığın işlemleri yavaş yavaş öğrenecek, sizin yapacağınız işleri işlemeye başlıyor.

Casper’ın yeni akıllı telefonu, yüz algılama ve gerçek zamanlı kamera fonksiyonları ile her türlü ışıklı ortama adapte olabiliyor. 8 çekirdekli işlemcisinin 4 çekirdeği Arm-Cortex A73 olduğundan, oyun performansında Antutu skoru yaklaşık 140.000.

 

"Casper telefonlarına yapay zeka geliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Casper telefonlarına yapay zeka geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Casper telefonlarına yapay zeka geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları