Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Canva ile CV Hazırlama | 6 Adımda CV’niz Hazır

Canva ile CV Hazırlama | 6 Adımda CV’niz Hazır

ABONE OL
02 Haziran 2023, 21:32:21

Canva ile CV hazırlama adım adım! İş başvurularında ilk izlenim çok önemlidir ve bu izlenimi etkilemek için başvuru sahipleri, profesyonel bir CV’ye sahip olmalıdır. Canva, bu konuda size yardımcı olacak en iyi seçeneklerden biridir. Bu yazımızda, Canva kullanarak adım adım nasıl SEO dostu bir CV hazırlayabileceğinizi anlatacağız. Türkiye’de arama motorlarında en üst sıralarda yer almak istiyorsanız, bu yazımızı okumanızı öneririz!

Canva CV Şablonu Nedir?

Canva CV şablonu, Canva’nın kullanıcılara sunduğu birkaç şablondan biridir. Bunlar, kendi CV’nizi oluşturmak için kullanabileceğiniz önceden hazırlanmış görsel CV formatı şablonlarıdır. Canva, bunları nasıl göründüklerini size gösteren ayrı bir bölmede sunar.

Canva Şablon Kullanarak Bir CV Nasıl Yapılır?

İş başvurularınız için Canva’nın şablonlarını kullanarak bir CV oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Canva’ya Kaydolun

Canva’nın temel sürümünü kullanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Bunun için Canva web sitesine gidin ve kaydolma seçeneğini seçin. E-posta adresinizi girdikten ve bir şifre oluşturduktan sonra bir doğrulama kodu alacaksınız. Canva sizden yeni hesabınızı doğrulamanız için bu kodu girmenizi isteyecektir. Doğrulama işleminden sonra Canva’yı ve şablonlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Canva’nın CV Seçeneklerini Açın

Bir hesap oluşturduktan sonra Canva’nın ana sayfasına geçebilirsiniz. Sayfanın üst kısmında birkaç açılır menü göreceksiniz. Bunun altında bir arama çubuğu, beyaz tahtalar ve sosyal medya gibi çeşitli seçenekler yer alır. Onların altında ise bir dizi kare simge yatay olarak bulunur. Buradaki okları kullanıp yatay olarak kaydırarak “resume” adını taşıyan bir simge bulana kadar devam edin. Buna tıkladığınızda Canva sizi yeni bir arayüze götürecektir.

Bir Şablon Seçin

“resume” simgesine tıkladıktan sonra sağ tarafta boş bir beyaz sayfa içeren yeni bir arayüz göreceksiniz. Şablonlar sekmesinin açık olduğundan emin olun. Şimdi beğendiğiniz bir şablonu bulmak için ya yatay olarak kaydırabilir ya da bazı filtreler uygulayabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun birini seçtikten sonra Canva bunu sağ taraftaki boş sayfada açacaktır.

Şablonu Düzenleyin

Bir şablonu açtıktan sonra düzenlemek için birden fazla seçenekle karşılaşırsınız. Yeni bir hesap oluşturanlar için Canva yardımcı olmak amacıyla özellikler hakkında ipuçları ve açıklamalar sunacaktır. Birden fazla seçenek üzerinde düşünüyorsanız, aynı menüden başka bir şablonu aynı anda açabilirsiniz.

Bilgilerinizi Doldurun

Yaptığınız düzenlemeleri tamamladıktan sonra bilgilerinizi doldurmaya başlayabilirsiniz. Tüm bilgilerinizin doğru olduğundan ve etkileyici bir iş hayatı özetinizin olduğundan emin olun.

CV’yi Kaydedip İndirin

Artık hazırladığınız CV’yi indirebilirsiniz. Artık CV cihazınızda kullanılabilir hale gelecek. Bu aşamadan sonra başvurunuz için gerektiğinde CV’nizi yükleyebilir veya ekleyebilirsiniz.

Canva Alternatifi CV Hazırlama Sitesi

Eğer Canva dışında farklı bir alternatif düşünüyorsanız, aşağıdaki CV yapma sitelerine

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments