yükleniyor...

Cadillac Escalade’in elektrikli versiyonu yolda

GM, Cadillac Escalade SUV’nin tamamen elektrikli yeni bir versiyonu üzerinde çalışıyor. Bu yeni model Escalade IQ adıyla piyasaya çıkacak ve Cadillac’ın elektrikli araç portföyünde yerini alacak. Bu portföyde yer alan diğer modeller arasında ultra lüks Celestiq ve daha geniş kitlelere hitap eden Lyriq SUV da bulunuyor. GM, 2030 yılına kadar Cadillac’ı tamamen elektrikli araçlar satan bir markaya dönüştürme hedefiyle çalışmalar yapıyor.

Escalade IQ, GM’nin Ultium platformu üzerine inşa edilecek gibi görünüyor. Bu platform aynı zamanda Chevrolet Equinox EV, Silverado ve Hummer EV gibi modellerin de temelini oluşturuyor. Elektrikli araçlara talep arttıkça, üreticiler de bu tür modellere yöneliyorlar. Özellikle SUV formatındaki elektrikli araçların sayısı önümüzdeki dönemde artacak gibi görünüyor.

Cadillac Escalade IQ, lüks bir SUV modeli olacak. Daha önce Cadillac Escalade, en uzun ve en geniş model olma özelliğini taşıyor ve yakıtla çalışarak 80 bin dolardan başlayan bir fiyat aralığına sahip. GM’in elektrikli Hummer EV modelinin başlangıç fiyatı ise 100 bin dolar. Bu nedenle, Escalade IQ’nun başlangıç fiyatının da oldukça yüksek olacağı tahmin ediliyor.

Cadillac’ın elektrikli araç portföyündeki bu yeni modeli, SUV sevenler için iyi bir seçenek olacak. Lüks bir araç olan Escalade IQ, elektrikli araç teknolojisinin gelişmesine de katkı sağlayacak. GM’nin 2030 hedefi, Cadilac markasını tamamen elektrikli araçlar satan bir marka haline getirmek. Bu hedef doğrultusunda, Escalade IQ gibi elektrikli modellerin sayısı artacaktır.

Cadillac Escalade’in elektrikli versiyonu yolda konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Cadillac Escalade’in elektrikli versiyonu yolda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Shameless Izle Adana Nöbetçi Eczaneler Kayseri Nöbetçi Noterler dijital platform ne demek instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir zyxel modem kurulumu subdomain mi klasör mü mastika rakı fiyatı nick oluşturucu nabızdan hamilelik testi