SONRAKİ
Çocuklar İçin Akıllı Hoparlör Geliyor Çocuklar İçin Akıllı Hoparlör Geliyor
ÖNCEKİ
Verdun Sistem Gereksinimleri Verdun Sistem Gereksinimleri
3945
1461 0

Byte artık Android ve iOS’ta

Byte artık Android ve iOS’ta
Yazar: Aybala Bengisu Önür

24 Ağustos 2020

Kısa formlu video platformunun halefi üzerinde sessizce çalışan Vine’ın ortak yaratıcısı Dom Hofmann, Byte adlı yeni uygulamanın şu anda iOS ve Android’de mevcut olduğunu söylüyor. Uygulama oldukça uzun bir süredir beta formunda mevcuttu. Ancak cuma öğleden sonra geç saatlerde lansmanı tam bir sürpriz olarak geldi.

Hofmann, Twitter’ın satın alınmasından hemen sonra Vine’i bıraktıktan sonra yıllardır Byte geliştiriyor. Ancak bu gelişmeleri bir türlü tamamlayamadı. Son olarak, uygulamanın lansmanıyla ilgili resmi bir kapasitede (uygulamanın oldukça aktif çevrimiçi forumundaki güncellemeleri düzenli olarak düşürüyor) Hofmann’ın ertesi yılın ilkbaharında geleceğini söylediği Kasım 2018’deydi.

Bu, Hofmann’ın, Mayıs 2018’de projeyi Byte olarak resmen yeniden markalaştırmadan önce başlangıçta V2 olarak adlandırdığı Vine halefi üzerine çalışmalarını erteledikten sonra gerçekleşti. Adın kendisi, Tiktok’un Çinli üreticisi olan Pekin merkezli Bytedance ile karıştırılmamalıdır. TikTok şimdi Byte en büyük rekabet, uygulama şimdiye kadar oluşturulmuş en patlayıcı popüler platformlardan biri haline geldi. Ayrıca Instagram ve Snapchat daha az genç odaklı ve daha reklam dostu platformlara dönüştükten sonra Vine’den kısa formlu video mantosunu büyük ölçüde ele aldı.

Aslında, Hofmann, bir sonraki uygulamasını tasarlarken 2015’te Byte adıyla çalışmalara başlamıştı. Orijinal Vine’a benzer bir sosyal bileşene sahip kısa ömürlü bir yaratıcı uygulama oldu. Bu, vahşi bir bükülme ile Tiktok’un daha sonra lisanslı müzik senkronizasyonu temasını nasıl kullanacağı gibi görüntüler ve gifler üzerinde oynamak için özel müzikler oluşturmanıza izin verdi. Hofmann, Byte markasını V2 için resmi ürün adı olarak yeniden ortaya çıkardı. Aslında onu takip edip piyasaya sürmeye  karar verdi.

Hofmann amacına 2019 yılında ulaşamadı. Ancak uygulama şu an piyasada. Vine kullanıcıları bu habere çok sevinecekler.

byte

Gelir paylaşım mekanizması bulunuyor

TechCrunch ile yapılan bir röportajda Hofmann, Byte, uygulama sonunda reklam sunduğunda içerik oluşturucuların çalışmaları için ödeme yapmasına yardımcı olacak bir gelir paylaşım mekanizması sunacağını söyledi. Hofmann “Hepsine bakıyoruz, ancak kendi fonlarımızla takviye eden bir gelir payı  ile başlayacağız. Pilot programın yakında nasıl çalışacağı hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olacağız” açıklamasında bulundu. Ve resmi Byte Twitter hesabından bir dizi tweette, şirket” tazminat yaratıcıları, hem yaratıcılığı hem de toplumu destekleyebileceğimiz önemli bir yol ” açıklamasını yaptı.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Byte artık Android ve iOS’ta konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Byte artık Android ve iOS’ta ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Byte artık Android ve iOS’ta ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Rammar Market Çalışma ve Mesai Saatleri
Rammar Market Çalışma ve Mesai Saatleri
Adidas Mağazalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Adidas Mağazalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022)
Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022)
Kuyumcukent Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri
Kuyumcukent Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri
Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Odun Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Odun Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Elwind (Kaan Atıcı) Kimdir?
Elwind (Kaan Atıcı) Kimdir?
Fortnite Yükleme Ekranındaki Gizli ”E” Harfi Görevi
Fortnite Yükleme Ekranındaki Gizli ”E” Harfi Görevi

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.