yükleniyor...

Büyük Şirket Logoları A,B ve O Harflerini Kaldırıyor

Microsoft, Google gibi büyük şirketlerin de yer aldığı birçok büyük şirket logoları içeriğinde yer alan A, B ve O harflerini kan bağışına vurgu yapmak için kaldırıyor.

indir (2)

Şu sıralar dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri kan bağışının önemini vurgulamak için yaptıkları #MissingType(kayıp harf) hareketini başlattı. Bu hareketle katılan büyük şirketler arasında Google, Microsoft ve Tesco gibi şirketler de yer alıyor. Hatta Amsterdam şehrinin ünlü heykelinde de A harfi ve Toronto kentinde yer alan O harfleri kapatılmış durumda. 16-21 Ağustos tarihleri arasında devam edecek olan kan bağışı kampanyasını vurgulamak için 21 ülke bu akıma katıldı.

brands-drop-letters-blood-donation-missingtype-campaign-nhs-blood-and-transplant-10-57b56e9616819__700

Cp-pHmjW8AEgrkn

Bu Akımın Sebebi Ne?

Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı rapor bu büyük şirketlerin neden bu akımı başlattığını açık bir şekilde gözler önüne koyuyor. Gelir seviyesi yüksek ülkelerdeki her 1000 kişiden 33’ü, orta düzeydeki ülkelerde her 1000 kişiden 12’si, düşük düzeydeki ülkelerdeki her 1000 kişiden ise yalnızca 5 kişi kan bağışında bulunuyor ve bu bağış yapanların sayısı gün geçtikçe azalıyor.

büyük şirket logoları

Berkay Eke / Technosfer

Büyük Şirket Logoları A,B ve O Harflerini Kaldırıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Büyük Şirket Logoları A,B ve O Harflerini Kaldırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla