Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Bowers & Wilkins Formation Wedge Kablosuz Hoparlör İncelemesi

Bowers & Wilkins Formation Wedge Kablosuz Hoparlör İncelemesi

ABONE OL
03 Mayıs 2023, 05:29:16

Bowers & Wilkins Formation Wedge kablosuz hoparlör, yüksek kaliteli ses deneyimi için tasarlanmış akıllı bir cihazdır. Olağanüstü tasarımı, çarpıcı ses performansı ve evrensel bağlantı özellikleri ile öne çıkar. Formation Wedge, kablosuz olarak müzik dinlemenizi sağlar ve evrensel uyumluluk sayesinde birden fazla cihaza bağlanabilir. Wi-Fi, Bluetooth ve Apple AirPlay 2 dahil olmak üzere birçok kablosuz bağlantı seçeneği sunar. Üstün teknolojisi, kaliteli malzeme ve şık tasarımıyla Bowers & Wilkins Formation Wedge kablosuz hoparlör, evinizin atmosferini tamamlayacak eşsiz bir ses deneyimi sunar.

Bowers & Wilkins Formation Wedge Kablosuz Hoparlör İncelemesi

İngiliz ses teknolojileri öncülerinden Bowers & Wilkins markasının kablosuz hoparlör modellerinden Formation Wedge’i test merkezimizde ağırladık. Yüksek teknolojili model, aynı zamanda son derece zarif ve fütüristik bir tasarımla geliyor. Kutusundan çıkarır çıkarmaz sofistike malzeme kalitesini hissettiriyor Formation Wedge.

Tasarım

Formation serisinin iddialı modeli, petek benzeri tasarıma sahip. Önden bakıldığında düz sırtlı, yarım ay şeklinde bir elips formunda. İlgi çekici tasarım, bir masanın üzeri ya da köşe alanları doldurma konusunda iyi. 23 cm yüksekliğe sahip, dolayısıyla segmenti açısından ortalamanın üzerinde bir hayli büyük. Siyah ve gümüş olmak üzere 2 renk seçeneği sunulmuş, bizdeki model siyah.

Ses Performansı

Tescilli kablosuz ağ sistemine sahip olan modelde iki tweeter, iki orta kademe olmak üzere 40W orta kademe sürücüler ile 80W’lık bir subwoofer olmak üzere toplamda 5 sürücü bulunuyor. Toplam 240W ile Wedge, büyük odaları bile yüksek çözünürlüklü sesle doldurmak için fazlasıyla yeterli güce sahip.

Oynatma için Apple AirPlay 2, aptX HD Bluetooth ve Spotify Connect var, ayrıca serinin diğer üyelerinde olduğu gibi Roon Ready de mevcut. Bowers & Wilkins, temel müzik çalma denetleyicisi olarak Roon uygulamasını kullanmanızı öneriyor, ancak ilk kurulum için özel B&W Home uygulamasına da ihtiyacınız var. Birkaç denemeden sonra Wedge’i bir iPhone’a ve wi-fi ağımıza bağlıyoruz. 24 bit/96 kHz yüksek çözünürlüklü sesi de destekliyor.

Tüm detayları duymanızı esas alan ses performansı kusursuza yakın. Her enstrüman, ayırt edici özelliklerini vurgulayarak geliyor, daha da önemlisi ses detaylarının şarkıyı bir bütün olarak nasıl etkilediği konusunda size yeterli doneler sağlanıyor. Vokaller net, dokulu ve duygusal, ancak asla aşırı değil. Bazı kablosuz tasarımlarda görebildiğimiz tizlerde aşırı keskinlik bu modelde söz konusu değil. Odanın neresinde olursak olalım, ses spektrumu boyunca ustalıkla dengelenmiş, katmanlı, dengeli ve uyumlu bir performans etkisi…

Mükemmeliyet

Bowers & Wilkins Formation Wedge’in piyasada az sayıda doğrudan rakibi var, biz mükemmel ve daha pahalı Naim Mu-so 2’yi de biliyoruz. Mu-so 2 ile yarışır düzeyde olduğunu belirtmeliyiz. Sakin, kontrollü, net. Soğukkanlı. Wedge, ayrıntılı, dengeli, uyumlu sesler sunuyor ve bu özellikleri onu kategorisinde sınıfının lideri haline getiriyor.

Artıları

  • Ayrıntılı, dengeli ses
  • Çok odalı entegrasyon
  • Kaliteli tasarım

Eksileri

  • Sınırlı B&W uygulaması
  • Fiyat
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments