yükleniyor...

Boston Dynamics Atlas’ın Yeni Videosunu Yayınladı!

Boston Dynamics tarafından geliştirilen yapay zekalı robotun yeni videosu paylaşıldı. Çeşitli engellere karşı koyan robot yapay zekanın gücünü bir kez daha gösteriyor.

Boston Dynamics tarafından geliştirilen yapay zekalı robotun yeni videosu paylaşıldı. Çeşitli engellere karşı koyan robot yapay zekanın gücünü bir kez daha gösteriyor.

Boston Dynamics’in geliştirdiği yapay zekaya sahip olan robotu Atlas için zorlu parkurda gösterdiği performansı konu alan bir video paylaşıldı. 2018 yılının başlarında şirket tarafından geliştirilen akıllı köpek robotun gösterdiği başarılara hepimiz tanık olmuşuzdur. Uzun bir süre akıllarda kalan kapının açılması için gördüğü zorluklara rağmen karşı koyan köpek robotu hafızalardan silmek hiç de kolay değil.

Boston Dynamics bu görüntülerin ardından bizleri biraz daha şaşırtacak bir videoyu internet ortamında paylaştı. Boston Dynamics tarafından paylaşılan yeni videoda şirket tarafından geliştirilen robot SpotMini yerine Atlas isimli bir robot yer alıyor. Video içeriğinde Atlas’ın geçmesi için konulan bazı engellere rağmen robotun, önünde parkuru oldukça kolay ve zorlanmadan tamamladığı görülüyor. Bilim kurgu filmlerini aratmayan bu yeni video içeriği eski videodan daha çok hayranlık uyandıracak gibi duruyor.

Bir çok insan tarafından hayran kalınan bu video bazı insanlar için de robotların evrimi konusunu düşündüklerinde korkutucu gelebilir. Yıllardır çekilen bilim kurgu filmlerinde konu alınan “Robotlar dünyamızı ele geçirecek.” cümlesi bir çok insan korkutucu geliyor.

Videonun ilk sahnesinde 40 cm yüksekliğinde bir kütük üzerinden atlayıp yoluna sorunsuz devam eden Atlas robot, daha sonrasında adım atarak 40 cm yüksekliğinde engellerden tek tek geçtiği görülüyor.

Boston Dynamics Atlas’ın Yeni Videosunu Yayınladı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Boston Dynamics Atlas’ın Yeni Videosunu Yayınladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla