yükleniyor...

Boosteroid Xbox oyunlarını sunmaya başlıyor

Boosteroid: İlk Kez Xbox Oyunlarını Kullanıcılara Sunuyor

Bulut platformu Boosteroid, Xbox oyunlarını sunma adımını attı. Platform, 1 Haziran itibariyle Deathloop, Gears 5, Grounded ve Pentiment gibi özel oyunları kullanıcılarına sunacak. Bu oyunlar, Boosteroid platformuna eklendiği için, Boosteroid kullanıcıları, Steam veya Epic Games Store’dan satın aldıkları Microsoft oyunlarına platform üzerinden erişebilecekler.

Boosteroid, Microsoft Mağaza’dan da destek alarak, sunulan oyun listesini de geliştirecek. Birçok oyunun sunumu, önümüzdeki dönemde yapılacak. Microsoft’un kurumsal başkan yardımcısı Sarah Bond, Boosteroid için sunulan oyun seçeneklerinin artırılacağı sözünü verdi.

Boosteroid, Xbox oyunlarını sunan ilk bulut platformu değil. Nvidia GeForce Now, 18 Mayıs’tan itibaren Gears 5 ile birlikte oyun sunuyor. Haftanın ilerleyen günlerinde Deathloop, Grounded ve Pentiment de GeForce Now’a giriş yapacaklar.

Microsoft’un Xbox ve Bethesda oyunlarını Boosteroid ve diğer bulut servislerine götürmek için 10 yıllık bir anlaşma imzalamasının temelinde, Activision Blizzard anlaşmasının onaylanması yer alıyor. Bu anlaşmanın onaylanması için tekelleşme çabasında olmadığını göstermeye çalışan yazılım devi, bu doğrultuda katalogundaki oyunları başka platformlara açmak için girişimlerde bulunmuştu.

Boosteroid, kullanıcılarına sunacağı Xbox oyunlarıyla heyecanlandırıyor. Ancak, Microsoft’un bu desteği verip vermeyeceği netlik kazanmış değil. Activision Blizzard anlaşması İngiltere’de veto edildi, ancak Avrupa Birliği anlaşmaya onay verdi. Bu nedenle, ilerleyen günlerde neler olacağı belirsiz.

Boosteroid Xbox oyunlarını sunmaya başlıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Boosteroid Xbox oyunlarını sunmaya başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Horse At Yarışı Tahminleri Zonguldak Nöbetçi Eczaneler İstanbul Nöbetçi Noterler instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir nick oluşturucu Bilgi Doktoru nabızdan hamilelik testi tarhana ekşi olursa ne yapılır