yükleniyor...

Boeing Hipersonik Uçak Modelini Tanıttı!

Dünyanın en büyük uçak üretim şirketlerinden biri olan Boeing, gelecek 20-30 içerisinde hipersonik uçakların hizmet vereceğini açıkladı. Hipersonik uçak konsepti tanıtıldı.

Dünyanın en büyük uçak üretimi şirketlerinden biri Boeing, dünyanın her yerine 2 saat içerisinde ulaşım imkanı sunacak yeni hipersonik uçağı hakkında düşündüğü konsepti açıkladı.

Teknoloji her geçen dakika gelişiyor ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte ihtiyaçlar da artmaya başlıyor. Günümüzün en çok ilgi gösterilen konusu olan hız da gelişen teknoloji dünyasında yerini her zaman koruyor. Günlük hayatımızda her işimizin hızla yapılıp bitmesini isteyişimiz hava yolu taşımacılığı konusunda da etkili oluyor. Bu ihtiyaç karşısında kolları sıvayan Boeing hipersonik hızda uçacağı yeni uçak konsepti hakkında bilgi verdi. Dünyanın her noktasına yalnızca 2 saat içerisinde ulaşım artık mümkün hale gelecek.

Amerikan Havaılık ve Uzaycılık Enstitüsü’nde gerçekleşen konferansta Boeing tarafından tasarlanan yeni uçak tanıtıldı. Şirketin CEO’su Dennis Muilenberg verdiği bir röportajda süpersonik ya da hipersonik hızda uçuşlar konusunda daha ekonomik olması yönünde ihtimalleri değerlenmişti.

Boeing tarafından gerçekleştirilecek olan bu dev projenin yaklaşık 20-30 yıl vakit alması bekleniyor. Önümüzdeki ay içerisinde Londra’da düzenlenecek olan uçak fuarında yeni konsepte dair bilgiler verilecek. Hipersonik hızdaki uçakların yapım aşaması biraz uzun sürecek olsa da sonucunda bizlere dünyanın her noktasına ulaşımı 2 saat gibi kısa bir süreye düşürecek olması oldukça önemli bir gelişme olacak.

Boeing Hipersonik Uçak Modelini Tanıttı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Boeing Hipersonik Uçak Modelini Tanıttı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla