yükleniyor...

BMW üç yeni elektrikli otomobil çıkaracak

BMW 2023 Yılında Üç Yeni Elektrikli Otomobil Çıkaracak!

BMW, 2023 yazında üç yeni elektrikli otomobilin duyurusunu yaptı. Bu otomobiller sırasıyla i4 xDrive 40, tek motorlu i7 eDrive 50 ve hibrit 750e xDrive olacak. Bunların yanı sıra bazı otomobillerinin bilgi ve eğlence ekranlarında yenilikler yapacak.

i4 xDrive 40, popüler Gran Coupe modelinin 396 beygir gücüne sahip versiyonu olacak. Tamamen elektrikli olan otomobilde çift motor bulunuyor ve 18 inçlik lastiklerle yaklaşık 500 kilometre yol katedilebiliyor. Otomobil 0’dan saatte 97 kilometre hıza yaklaşık 4.9 saniye içinde çıkıyor. ABD’de yılın üçüncü çeyreğinde 61 bin 600 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Arkadan çekişli i7 eDrive 50’da ise bir adet GEN5 motor bulunuyor ve bu motor 449 beygir gücü sağlıyor. Sonbaharda satışa sunulacak otomobilin menzil ve performans detayları yakın zamanda paylaşılacak. Ancak otomobilin başlangıç fiyatının 105 bin 700 dolar olacağı biliniyor.

BMW’nin yaz kadrosundaki üçüncü otomobili olan 750e xDrive, altı silindirli 308 hp içten yanmalı motoru ve 194 hp gücündeki elektrikli motoru birleştiriyor. 750r xDrive da ABD’de sonbaharda 107 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılacak.

BMV, ayrıca bazı modellerinde bilgi ve eğlence ekranının işletim sistemini güncelliyor. BMW Operating System 8.5 adını taşıyan yeni sürümle ana ekrana “net şekilde düzenlenmiş işlevler” ekleniyor. Böylelikle otomobillerin kavisli ekranlarından daha iyi verim alınması hedefleniyor.

BMW, elektrikli otomobillerinde ve teknolojik yeniliklerindeki öncülüğünü sürdürüyor. Bu üç yeni elektrikli otomobilin yollarda olmasıyla birlikte, BMW’nin yenilikçi ve sürdürülebilir gelecek için attığı adımları takip etmeye devam edebiliriz.

BMW üç yeni elektrikli otomobil çıkaracak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere BMW üç yeni elektrikli otomobil çıkaracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Sportboss Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Eczaneler Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir Abdül Ne Demek zyxel modem kurulumu mastika rakı fiyatı gta 6 sistem gereksinimleri 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor