SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
764
283 0

Blackberry Telefon Üretimine Elveda Diyor

Blackberry Telefon Üretimine Elveda Diyor
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Blackberry şirketinden gelen bir açıklamaya göre Blackberry telefon üretimini resmen bitiriyor. Konuyla ilgili açıklama şirketin CEO’su John Chen’den geldi.

İlk çıktığı zamanlardan itibaren gerek güvenliği, gerekse tasarım konularında sahip olduğu başarılar sayesinde adından sıkça bahsettirmeyi başaran Blackberry, zaman geçtikçe teknolojiye ayak uydurmaya başlamasının ardından bir iş telefonundan çok gençlere hitap eden telefon markası olarak pazardaki yerini aldı. Yürüttüğü stratejiler oldukça çok konuşuldu. Bugün itibari ile BGR‘nin yayınladığı habere göre Blackberry şirketi telefon ve yazılım üretimini sonlandırıyor.

Dünya üzerinde yer alan Apple, Samsung gibi birçok teknoloji devine uzun yıllar kafa tutmayı başaran Blackberry yaşadığı kayıplardan ötürü telefon üretimini durdurma kararı aldı. Yılın ikinci çeyreğindeki mali raporlara bakıldığında Blackberry’nin tamı tamına 372 milyon dolar zarara uğradığı belirlendi. Böyle yüksek seviyede bir kayıp karşısında firma akıllı telefon üretimlerini ve geliştirmelerini resmen durduracağını belirtti.

blackberry telefon

Blackberry Telefon Üretimi Geçen Sene Durabilirdi!

Blackberry CEO’su John Chen geçtiğimiz sene yaptığı bir açıklamada “Eğer kar edebilir bir duruma gelmezsek akıllı telefon üretiminden çekilebiliriz.” demişti. Bu kararın kendileri adına bir sürpriz olmadığı ortada. Şirket bünyesinde istedikleri beklentiyi alamamalarından dolayı telefon üretimine son verecekleri görülüyor.

Blacberry Ne Yapacak?

Blackberry bundan böyle artık kendi ismiyle bir telefon üretimi ya da geliştirmesi yapmayacak. Firma bundan sonraki üretim ve geliştirmelerini bir başka firma ile birlikte çalışarak gerçekleştirecek. Blackberry logosu hayatımızdan silinmeyecek ancak bu işi yalnızca Blackberry şirketi gerçekleştirmeyecek. Bu sayede telefon yazılımları konusunda daha verimli işler ortaya koyacaklar.

Berkay Eke / Technosfer

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Blackberry Telefon Üretimine Elveda Diyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Blackberry Telefon Üretimine Elveda Diyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Blackberry Telefon Üretimine Elveda Diyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve  Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Realme Race görüntülendi
Realme Race görüntülendi
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.