SONRAKİ
2019’a Kadar Microsoft Mobil Desteği Sunulacak! 2019’a Kadar Microsoft Mobil Desteği Sunulacak!
ÖNCEKİ
Yeni Gmail Hizmeti Yayında! Yeni Gmail Hizmeti Yayında!
2452
908 0

Bitcoin İnsanların Elinde Kalacak!

Bitcoin İnsanların Elinde Kalacak!
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

28 Nisan 2018

Dünya'nın en yüksek değerli sanal para birimi olan Bitcoin'de son döneme yaklaşılıyor. Bitcoin'in geleceği ne durumda olacak? Bitcoin değerleri nasıl etkilenecek tüm detaylar haberimizin içerisinde sizlerle. Bitcoin ve kripto paraların geleceği hakkında tüm merak ettikleriniz.

Dünya üzerindeki en değerli para birimi olarak görülen Bitcoin’de sona yaklaşılıyor. Bitcoin Satoshi Nakamoto isimli bir yazılımcının üst düzey güvenlik önlemleri alarak oluşturmuş olduğu bir sanal para birimi. Satoshi Nakamoto, bu sanal para birimini üretirken maksimum bir sınır belirleyerek belirli sayıda tanımlı Bitcoin üretmiş ve Satoshi Nakamoto‘nun ölmesiyle yeni Bitcoin üretimi tamamen imkansız hale geldi. Aslında Bitcoin’i diğer sanal para birimlerinden daha değerli kılan şeyde yenisinin gelemeyecek olması. Tıpkı bir altın madeni gibi bulundukça sona yaklaşılan sona yaklaştıkça değerlenen bir sanal para Bitcoin.

 

ÜRETİLEBİLECEK SON 3 MİLYON BİTCOİN

Dünya üzerinde bir çok insan sanal para üretmek üzere üretim tesisleri kuruyorlar hatta ülkemizde sanal para üreteceğini söyleyerek dolandırıcılık yapan Tosun gibi insanlarda yok değil. Durum böyle öyle bir hal aldı ki başlangıçta 21 milyon olarak üretilen Bitcoin’den üretilebilecek yeni Bitcoin sayısı 3 milyona kadar düştü. Son dönemlerde büyük patlamalar yaşayıp bir balon etkisi ile şişirilen Bitcoin ani bir düşüş sonucunda uzun süredir beklenilen seyrinde devam ediyor. Şuanda Türk Lirası karşılığı ile 37.000 TL üzerinden işlem gören Bitcoin’in daha da bulunmaz bir hale geldiğinde nasıl bir yol izleyeceği ise bilinmiyor.

Bitcoin üretimi duracak. Sınıra yaklaşıldı!

Bitcoin üretimi duracak. Sınıra yaklaşıldı!

SÜREKLİLİK YOKSA SON VARDIR!

Düşünün ki dünya üzerindeki tüm demirler bitti ne yapardınız? İnsanlar ellerinde demir yerine kullanabilecekleri tabii ki alternatif maddelere yöneleceklerdir. Bitcoin’de aynı sonu yaşayacak gibi duruyor. İnsanlar bu kadar büyük alternatifleri varken Bitcoin’den çok kolay vazgeçebilecek gibi gözükmekte ve dünya üzerindeki yüklü miktarda sanal paraya sahip olan yatırımcıların büyük bir çoğunluğu yatırımlarını başka yönlere kaydırmaya başladı bile.

Statoshi.info isimli büyük kripto para sitesi ve dünya üzerindeki farklı kripto para borsası kaynaklarına göre Bitcoin üretiminde 2018 yılının Mayıs ayı içerisinde 18 milyon barajı yıkıldı. Aktif olarak üretilebileceği düşünülen Bitcoin ise  %19’luk bir oranla 3 milyon adede yaklaşmış durumda.  Durum bu noktaya geldikten sonra üretim yapan yatırımcıların üretim yapması neredeyse imkansız bir hale yaklaşacak, Bitcoin için kullanılan cihazların bile belki çok kısa süre içerisinde giderleri karşılanamaz hale gelecek. Üreticiler de bu durumu fark etmiş olacak ki yakın zaman içerisinde hiç olmadığı kadar büyük bir atak ile Ripple, BitCoin ve Etherium’un tahtını almak üzere yükselişe geçti.

 

 

" Bitcoin İnsanların Elinde Kalacak! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Bitcoin İnsanların Elinde Kalacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Bitcoin İnsanların Elinde Kalacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
MSI Tarihindeki En İyi Anlar

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.