yükleniyor...

Bitcoin Dinen Uygun Değil !

Bitcoin gibi sanal paralar şuan çok popüler durumda ve sürekli değerleri artıyor. Bu konu hakkında Diyanet’e “Sanal Paralar Yatırım Anlamında Caiz midir?” sorusu yöneltildi ve Diyanet bu konuda açıklama yaptı. Detaylar ve açıklamalar haberimizde..

Bitcoin, Ethereum gibi sanal paralar sürekli gündemde değerleri nedeniyle kalmayı başarıyor ve bu paralar hakkında merak edilenler bitmek bilmiyor. En son ki konu ise sanal parayı yatırım amaçlı kullanmak helal mi yoksa haram mı olduğu tartışmaları gündemi meşgul ediyor. 

Bitcointalk forumunda yer alan ve Diyanet İşleri’ne yöneltilen bu soru ile beraber diyanetin kısaca“Sanal paraların alım satımının yapılması bu aşamada dinen caiz değildir”. gibi bir yanıtla karşılaşıldı . Açıklamanın tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Diyanet’ten yapılan açıklamada bir para biriminin para hükmünde olabilmesi için ya değeri devlet otoritesi tarafından belirlenmeli ya da altın gibi zati bir değere sahip olması gerektiği belirtildi. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yapısı ise bu açıklamaya ters düşüyor.

Sanal paraların değer kazanıp kaybederken şeffaf bir nedene sahip olmaması, kara para aklama amacıyla yaygın bir şekilde kullanılması gibi nedenlerden ötürü en azından şimdilik sanal paraların alım ve satımını yapmanın dinen uygun olmadığı vurgulandı.

Bitcoin Dinen Uygun Değil ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Bitcoin Dinen Uygun Değil ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla