SONRAKİ
Reddit kullanıcısı taşınabilir oyun ekipmanı kurdu Reddit kullanıcısı taşınabilir oyun ekipmanı kurdu
ÖNCEKİ
Super Cruise otomatik şerit değiştirme sağlıyor Super Cruise otomatik şerit değiştirme sağlıyor
2187
810 0

Bird ,scooter kiramala şirketi Circ’i satın alıyor

Bird ,scooter kiramala şirketi Circ’i satın alıyor
Yazar: Aybala Bengisu Önür

21 Ağustos 2020

Bird, Avrupa ve Ortadoğu’da önde gelen elektrikli scooter kiralama şirketi olan Circ’yi satın alacağını açıkladı. Kazançlı bir iş modeli arayışı yoğunlaştıkça, satın alma, e-scooter şirketleri arasında sağlamlaştırmanın en son işareti olarak görülüyor.

Anlaşmanın bir parçası olarak, birçoğu Berlin’de bulunan 300 Circ çalışanını alacak. Bird ayrıca, D Serisi fonlama turuna 75 milyon dolarlık bir uzantı yapacağını duyurdu. Turun toplam boyutunu 350 milyon dolara getirdi-ancak işlem tutarını açıklamadı.

Circ, Bird’ün ilk satın alma işleme değil. Santa Monica merkezli şirket, West Coast rakibi Scoot’u 25’in başlarında 2019 milyon dolarlık bir rapor için satın aldı. Satın alma işlemi Bird’ün başlangıçta 2018’de şehirden ayrıldıktan sonra kazançlı San Francisco pazarına geri dönmesine izin verdi. Yakın zamana kadar Scoot, San Francisco’da faaliyet gösteren iki scooter şirketinden sadece biriydi. Ayrıca Şehir kısa bir süre önce Uber’in atlama, Spin ve Kirecini onayladı ve Skip’in iznini ortadan kaldırdı.

Şu anda 40 Avrupa ülkelerinde 14 şehirlerde faaliyet gösteren Circ, Birleşik Arap Emirlikleri’ne ek olarak, son zamanlarda “verimlilik ve mükemmellik ” odaklanmak için bir kayma gerekçe göstererek, merkezi ve bölgesel yerlerde onlarca işçi işten çıkardı.”Techcrunch’a göre, yaklaşık 50 kişi veya çalışanların yüzde 10’undan azı işlerini kaybetti.

Bird

Yine de, Bird’in ek 75 milyon dolarlık bir fon duyurusu, risk sermayesi şirketlerinin, dik nakit kayıpları ve scooterların yaygın vandalizmi raporlarına rağmen, e-scooter şirketlerine para göndermediğin bir işaretidir. Bird, yaklaşık 2019 milyon dolar kaybetti, gelir ise sadece 15 milyon dolara keskin bir şekilde küçüldü. İlkbaharda,  aşağı yaklaşık 100 milyon $ nakit kaldı.

Bird, birim ekonomiye olan yenilenmiş vurgusu sayesinde yatırımcıları elde etmeye çalıştığını söylüyor. Dikkate alınması gereken en önemli sayılardan biri her scooterın ömrünün olduğunu. Her aracın maliyetini telafi etmek zorunda scooter şirketleri için daha iyi.

E-scooter zor zamanlar geçiriyor

E-scooter endüstrisi için zor bir kış oldu. Lime, Uber ve Lyft gibi büyük operatörler işçileri işten çıkardılar ve işlerini karlı hale getirmeye lazer odaklı hale geldikçe piyasalardan çekildiler. Daha sağlam, daha uzun ömürlü scooterların piyasaya sürülmesi bile, elde edilen para akışını tersine çevirmedi.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Bird ,scooter kiramala şirketi Circ’i satın alıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Bird ,scooter kiramala şirketi Circ’i satın alıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Bird ,scooter kiramala şirketi Circ’i satın alıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
MSI Tarihindeki En İyi Anlar

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.