SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
2252
834 0

Bilgisayar ve Cep Telefonu Almak İçin En Uygun Zaman!

Bilgisayar ve Cep Telefonu Almak İçin En Uygun Zaman!
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Dünya üzerinde insanların büyük bir çoğunluğu teknolojik ürünleri ne zaman alması gerektiğini bilemiyor. Bu yazımızda merak etmiş olduğunuz sorulardan olan yeni bir akıllı telefon ya da bilgisayar ne zaman alınır onu cevapladık.

Akıllı telefon ya da bilgisayar almak için en uygun zaman nedir? Bu soru için herkesin verebileceği farklı cevaplar var ancak net bir cevap bulunmuyor. Yapmış olduğumuz araştırmalara dayanarak sizlere yeni teknoloji ürünlerini almanız için en verimli zamanları derledik. 

 

SATIN ALACAĞINIZ ÜRÜNE KARAR VERİN

Teknolojik bir ürün alacaksanız öncelikle ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz gerekmekte. Satın alacak olduğunuz ürünün teknik özelliklerine hakim olmanız lazım. Zincir bir teknoloji mağazasına gittiğinizde oradaki satış danışmanları sizin aklınızda olan ürün yerine başka bir ürünü sizlere satmaya çalışırlar. Arada küçük bir fark var bu daha yeni ya da bu ürünün servisi sıkıntılı gibi sözlerle sizleri etkilemeye çalışırlar. Bu tip durumlara sakına kanmayın. Bir ürün alacaksanız mağazaya gitmeden önce ürünün teknik özelliklerine hakim olun. Alacak olduğunuz ürüne karar verin ve zorunda kalmadıkça ürünü değiştirmeyin. 

Mağazalardaki satış temsilcileri genellikle ellerinde kalan veya satış raklamları düşük olan stok fazlası ürünleri sizlere satmak isterler. Bunun en büyük sebebi zincir mağazlarda ellerinde stok fazlası ürün kalması mağaza sorumlularının başına dert olmaktadır. 

 

ÜRÜNÜN NE ZAMAN ÇIKTIĞINI KONTROL EDİN

Alacak olduğunuz ürünün indirmde olmasına değil ne zaman çıktığına bakarak alın. Yeni bir akıllı telefon alacaksanız o markanın ürünlerinin ne sıklıkla yenilendiği en önemli şeylerden birisidir. 2 sene önce çıkmış olan bir telefona markaların büyük bir çoğunluğu güncelleme desteği vermemektedir. Bu nedenden dolayı alacak olduğunuz ürünün ne zaman çıktığını kontrol etmeden yeni bir ürün almayın. 

Mağazalar genellikle ellerinde kalacak olduğunu düşündüğü ürünlerde fiyat arttırımı yapıp sonra düşürerek ürünlerin satılmasını sağlamaktadır. 

 

YENİ MODEL ÇIKIŞ TARİHİNE BAKIN

Bir cihaz alırken yeni modelinin ne zaman çıkacağını kontrol edin. Firmalar genellikle büyük teknoloji fuarlarında yeni nesil ürünlerini sergilerler. Bu fuarların ne zaman olacağını takip ederek fuar tarihlerinden 2 hafta öncesinden uygun fiyata yeni ürünler alabilirsiniz. Fuar ile eş zamanlı olarak yeni ürün almayın çünkü fuardan önce yapılan indirimler fuarlar sırasında durdurulur fiyatlarda indirim olduğunu düşünmeniz sağlanır ancak her hangi bir indirim yapılmaz. Yeni alacak olduğunuz cihazın yeni modelinin ne zaman çıkacağını takip ederek yarı fiyatına kadar uyguna alabilirsiniz. 

 

YAZ AYLARINDA ÜRÜNLER DAHA UCUZ

Bir çok teknoloji devinin yaz aylarında yeni ürünlerini piyasaya sunuyor olmaları nedeniyle yaz aylarında satın almak istediğiniz ürünleri uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Kış aylarında ürünlerin satışlarının daha yüksek olması nedeniyle yaz aylarında büyük oranda mağazlar ürünlerinde indirimlere giderler. 

Yeni bir teknoloji ürünü almak için en uygun zaman Aralık ayı denilebilir. Bunun en büyük sebebi olarak ise firmaların yıl sonu satış raklamlarını yüksek göstermek içn yapmış olduğu çalışmalar ve yıl sonu defterlerin kapanacak olması gösterilebilir. 

Yurtdışı merkezli firmaların Türkiye temsilcilikleri yıl sonunda satış rakamlarını rapor etmek zorundalar. Ülke bazında ne kadar çok satış yapılırsa o kadar çok firmanın o ülkedeki yurtdışı desteği artacağı için genellikle firmaların ülke temsilcilikleri satış hedefiyle ürünlerde indirim yapılmasını sağlarlar. 

 

 

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Bilgisayar ve Cep Telefonu Almak İçin En Uygun Zaman! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Bilgisayar ve Cep Telefonu Almak İçin En Uygun Zaman! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Bilgisayar ve Cep Telefonu Almak İçin En Uygun Zaman! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve  Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Realme Race görüntülendi
Realme Race görüntülendi
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.