SONRAKİ
Steam Yaz İndirimleri Başladı! Steam Yaz İndirimleri Başladı!
ÖNCEKİ
Instagram TV Yayına Girdi! Instagram TV Yayına Girdi!
3888
1434 2

Bilgi Yarışması Uygulaması: Hadi

Bilgi Yarışması Uygulaması: Hadi
Yazar: Berkay Eke

21 Haziran 2018

Yeni online genel kültür ve bilgi yarışması Hadi canlı ortamda sorulan sorulara doğru cevap veren kullanıcılara para kazandırıyor. Turkcell tarafından desteklenen yeni girişim çok kısa sürede en çok indirilen uygulamalar arasına girdi ve binlerce kullanıcıya ulaştı.

Birçoğumuz televizyon kanallarında yayınlanan onlarca genel kültür ve bilgi yarışmalarında hem ekran başında hem de stüdyolarda rol olarak kendi bilgilerimizi ölçüyoruz. Gelişen teknoloji dünyasına ayak uyduran bilgi yarışmaları artık mobil uygulama şeklinde hayatımıza girmeye başladı.

Canlı mobil bilgi yarışması HQ Trivia’nın ülkemize uyarlanan versiyonu Hadi uygulaması ile günlük yapılan online yarışlarla binlerce kişi kendini deniyor ve tüm soruları bilen kişiler para ödülleriyle ödüllendiriliyor. Ülkemizde yapılan bu girişim sosyal medya hesaplarında yayınlanan görsellere göre Hadi uygulaması Türkiye’de en popüler ve en çok indirilen 6 uygulama arasına girmiş durumda.

Mobil cihazlar üzerinden yapılan canlı yayınlar ile birlikte 12 soruluk bir bilgi yarışması başlatılıyor. Her soru için 10 saniyelik cevap süresi verilen yarışmada 12 sorunun tamamını bilen kullanıcılar verilen büyük ödülü aralarında eşit miktarda paylaşıyorlar. Ayrıca davet edilen yeni kullanıcılar sayesinde referans gösterilerek doğru cevap verilemeyen sorularda kullanılmak üzere jokerler kullanılıyor. Kullanılan bu jokerler sizi bilgi yarışmasından elenmekten kurtarıyor. Her gün 20:30’da yapılan bu bilgi yarışması Çarşamba ve Perşembe günlerinde 12:30 ve 20:30’da olmak üzere iki ayrı seansta yapılıyor.

Online bilgi yarışması başlamadan 1 saat önce mobil cihazınıza bir bildirim gönderiliyor. Aynı zaman yarışın başlamasına son 5 dakika kala da bir bildirim sayesinde haberdar olabiliyorsunuz. Kullanıcılara cevaplandırılmak üzere sorulan sorular kolay zora doğru ilerliyor ve her gün Hadi’nin sosyal medya uygulamasından yapılan bazı paylaşımlarla sorulan bazı sorular için ip ucu amacıyla görseller de paylaşılıyor.

Turkcell destekli bir girişim olan Hadi uygulamasında joker kazanmak için kişi davetlerinin yanında bir de Turkcell’in mesajlaşma servisi olan BiP uygulamasından Hadi’nin hesabını takip edip sohbet penceresinden Joker kazan butonuna tıklayarak bir kod kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu kodu Hadi uygulamasına girerek bir joker kazanma fırsatınız bulunuyor. BiP uygulaması üzerinden haftada yalnızca bir adet joker kodu kazanabiliyorsunuz.

Canlı para kazandıran bu uygulamada kazandığınız paraları hesabınıza atmak için 20 TL biriktiğinde IBAN numaranızı yazarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Müge Boz’un sunumuyla yapılan canlı bilgi ve genel kültür yarışmasını indirmek isteyen kullanıcılar Google Play Store ve App Store üzerinden uygulamaya ulaşabilirler.

" Bilgi Yarışması Uygulaması: Hadi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Bilgi Yarışması Uygulaması: Hadi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Bilgi Yarışması Uygulaması: Hadi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Berkay Eke Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (2)
Hazar 30 Haziran 2018 12:43

Benim kodum:hazarusta52 yazana bende iki hesaptan yolluyorum

Bedava Joker için 22 Ağustos 2018 18:04

nevzatasik diye referans yazar iseniz ekstra jokeriniz olur. 🙂

Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
MSI Tarihindeki En İyi Anlar

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.