SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
707
262 0

Bell uçan taksi ile trafiğe son!

Bell uçan taksi ile trafiğe son!
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Dünya’nın gözünün CES 2018 fuarında olduğu şu dönemlerde Teksas merkezli Bell firmasından beklenmeyen bir atak geldi. Tüketici Elektroniği Fuar’ı kapsamında ilk kez bir helikopter tanıtımı yapıldı.

CES 2018’in teknoloji anlamında dünya üzerindeki herkes tarafından takip edildiğini biliyoruz. Dünyanın en büyük teknoloji fuarı olarak bilinen Tüketici Elektroniği Fuarının bu seneki gözde oyuncağı Bell markasının yeni uçan taksisi Bell Flying Taxi olacak gibi duruyor. Trafik derdinden sıkılan insanlara üst düzey bir helikopter deneyimi yaşatmayı ve yerdeki trafiği azaltmayı amaçladığını öne süren Bell markasının uçan taksisi bir çok alanda kullanılabilecek. 

ÜST DÜZEY TEKNOLOJİ

Söz konusu olan şey bir helikopterse lüksün göstergesidir diyebiliriz. Peki ya bindiğiniz helikopterin içerisi şu zamana kadar gördüğünüz tüm kara ve yer araçlarının içerisinden lüks durumdaysa? Bell firmasının yeni aracı olan Bell Flying Taxi insanlara alışılmışın üstünde bir teknoloji ve konfor sunmayı hedefliyor. Kabin içerisinde bulunan 4 kişilik yer ve içerisinde bulunan multimedya sistemleri ile yolculuğunuz boyunca sıkılmanız zor denilebilir. 

Şirket CEO’su Mitch Snyder, CES sırasında yaptığı konuşmada , “Tasarımımızın dünya çapındaki şehirlerdeki ulaşım endişelerini ele almadaki olumlu etkisine inanıyoruz ” dedi. Şuan için tam teknik detayları bizlere sunulmamış olsada yeni nesil bir ulaşım aracı olacak olan Bell uçan taksi’nin yakın bir gelecekte kullanıma sunulması bekleniyor. 

UBER İLE DEV ORTAKLIK

Dünya üzerinde ulaşım denilince akla gelen ilk uygulama olan Uber ile bir iş birliği içerisinde olduklarını açıklayan Bell şirketinin, dikey kalkış ve iniş yapabilen yeni nesil ulaşım araçları üzerinde Uber ile birlikte çalıştığını açıklaması bu araçların dünya üzerinde kullanımının çok yakın olduğunun bir göstergesi diyebiliriz. Bell’in uçan taksisi cam dış yüzey tasarımı ve teknolojisi ile ileride kendisine rakip çıkabilecek firmalara yol gösteriyor. Bu sayedede böyle güzel teknolojik gelişmeler son kullanıcılara daha hızlı ulaşabiliyor. 

 

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Bell uçan taksi ile trafiğe son! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Bell uçan taksi ile trafiğe son! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Bell uçan taksi ile trafiğe son! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve  Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Realme Race görüntülendi
Realme Race görüntülendi
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.