SONRAKİ
Şirketler, Unite’ın yönettiği dijital robotları mesai ücretiyle çalıştırabilir Şirketler, Unite’ın yönettiği dijital robotları mesai ücretiyle çalıştırabilir
ÖNCEKİ
Sesli Kimlik Avı (Vishing) Dolandırıcıları ve Onları Uzak Tutmanın Yolları Sesli Kimlik Avı (Vishing) Dolandırıcıları ve Onları Uzak Tutmanın Yolları
1814
672 0

Bayi Hosting Nedir? Teknik Özellikleri ve Detayları

Bayi Hosting Nedir? Teknik Özellikleri ve Detayları
Yazar: Furkan YURDAKUL

21 Aralık 2021

Hosting konulu aramalarınızda karşınıza mutlaka “Bayi Hosting” seçenekleri çıkmıştır. Bu tarz bir hosting seçimi genellikle işletmeler tarafınca tercih edilmektedir. Çalışma prensipleri genel olarak diğer hosting seçeneklerinden farklı yapıdadır.

Bir diğer adı ise Reseller Hosting ‘dir. Reseller ingilizceden dilimize yeniden satış olarak çevrilir. Anlamsal olarak reseller olarak ifade edilir. 

Peki Bayi Hosting Nedir? Bayi Hosting Nasıl Çalışır? Bayi Hosting Teknik Özellikleri Nelerdir? gibi soruların cevaplarını yazımızda inceleyelim.

(Reseller) Bayi Hosting Nedir?

Bayi hosting kısaca; freelancer ‘ın, işletmelerin, ve diğer girişimcilerin şahsi markaları adı altında “Hosting Satış” işlemleri yapmalarına yaramaktadır. Genel tanımı bu şekildedir. 

Reseller hosting paketleri ile birden fazla size ait olmayan web sitelerini barındırma ve yönetme işlemi yapmanız mümkün. Çeşitli hosting paketleri hazırlayabilir ve bunu pazarlayabilirsiniz.

Tabi “Bayi Hosting” seçimi yaparken kaliteli ve alt yapısı sağlam firmaları seçmek oldukça önemlidir. Diğer türlü vereceğiniz hizmet kapsamında teknik sorunlar yaşamak oldukça kaçınılmazdır. 

Bayi (Reseller) Hosting kendi içinde ikiye ayrılmaktadır.

 • Linux Bayi (Reseller) Hosting
 • Windows Bayi (Reseller) Hosting

Hemen buradan Reseller Hosting seçeneklerine bakabilirsiniz.

Bayi Hosting Çalışma Mantığı Nedir?

Bayi (Reseller) hosting genel olarak diğer hostingler gibi fiziksel sunucuda yapılan sanal bölüm oluşturma işlemleri yapılarak satışa sunulmaktadır. Tamamen yazılımsal işlemler kullanarak bölümler oluşturulmaktadır.

Reseller hosting yapısı kapsamlı yönetilebilir. Barındırma alanı, trafik kapasitesi, yetkilendirme gibi bir çok işlemi yapabilirsiniz.

Bayi (Reseller) Hosting Avantajları Neler?

Bayi hosting seçimi beraberinde bir çok avantajı getirmektedir. 

 • Birden fazla web site barındırabilirsiniz.
 • Sürekli olarak hosting alma maliyetinden kurtulursunuz.
 • Kontrol paneli sayesinde bir çok web site yönetimi yapılabilir.
 • Kolay ve pratik bir yönetim sağlar.
 • Hosting hizmeti sağlamak isteyenler için doğru tercihdir.
 • Bölünebilir yapısı ile çeşitlendirme yapılabilir.
 • Teknik destek bakımından ayrıcalık sağlar.

Daha bir çok avantajı beraberinde getirmesi sebebi ile sizlerde tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgilere hemen iletişim kanallarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Uzman kadromuz ile reseller hosting paketleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bayi Hosting Özellikleri Nelerdir?

Genel anlamda reseller hosting paketleri donanımsal olarak yapılandırılabilmektedir. SSD Disk, Ram, CPU gibi bileşenlerin belirlenmesi sonucu satış sunulmaktadır. Kullanıcılar firmanın belirlediği donanımsal özelliklerin dışında yeniden yapılandırılabilir.

Sınırlı yapıda hosting seçenekleri olduğu gibi Limitsiz Reseller Hosting seçiminide firmalar sağlamaktadır.

Bir çok firma çeşitli paketler halinde bu hosting hizmeti sunmaktadır. Hostixo Bayi Hosting çeşitlerine buradan hemen bakabilirsiniz. 

Reseller Hosting Fiyatları

Reseller hosting fiyatları firmadan firmaya ve teknik özelliklerin yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Aylık ve Yıllık olarak kiralamalar yaparak bu hosting hizmetini almanız mümkün. Ucuz reseller hosting seçimlerini bir çok firma sunabilmektedir. Burada seçim yaparken kaliteden ödün vermemek oldukça önemlidir.

Hostixo firması olarak reseller hosting paketlerimizi fiyatlarına hemen buradan bakabilir ve alım süreci aşamasında bizlerden destek alabilirsiniz.

Windows Bayi Hosting Fiyatları

Bu kısıma gönderilen windows görsel eklenecek.

Linux Bayi Hosting Fiyatları

Bu kısıma gönderilen linux görsel eklenecek.

Bayi Hosting Kimler İçin Uygundur?

Teknik anlamda çok bilgi gerektirmeyen yapısı ile Bayi (Reseller) Hosting seçimi günümüzde giderek yaygınlaşmış durumda. Beraberinde çeşitli seçeneklerin sunulabilme özelliği kazandırması bir çok işletmeyi cezbedebiliyor.

Bu kapsamda Reseller Hosting küçük çaplı işletmelerin hosting hizmeti verebilmesine olanak sağladığından ve maliyet bakımından düşük rakamlara temin edilebildiğinden bu yönde tercih edilebilmektedir.

 • Birden fazla web sitesi barındırmak isteyen
 • Hosting hizmeti vermek isteyenler
 • Maliyeti düşürmek isteyenler
 • Web tabanlı uygulama geliştiren yazılımcı ve girişimler için

Bu tarz işletme profiline sahip firma ve kişiler için reseller hosting seçimi oldukça uygundur. Lisanslama veya donanımsal olarak maliyet yaratmadığından dolayı doğru bir seçim olarak karışımıza çıkmaktadır.

Bu ve benzeri bir çok proje geliştirmek veya hizmet sunmak isteyen firma ve kişilerin popüler tercihleri arasında reseller hosting paketleri yer almaktadır.

Hostixo Hosting Hizmetleri

Hostixo olarak uzman kadromuz ile Hosting hizmeti anlamında siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Her türlü hosting ihtiyaçlarınızı kaliteli alt yapımız ile sağlayabilmekteyiz. Uzman kadromuz ile gelişmiş teknik destek hizmetlerimiz mevcut. Bizlere hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Hosting seçimi yaparken ihtiyaçlarınızı belirlemek konusunda bizlerden profesyonel destek almayı unutmayın…

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Bayi Hosting Nedir? Teknik Özellikleri ve Detayları konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Bayi Hosting Nedir? Teknik Özellikleri ve Detayları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Bayi Hosting Nedir? Teknik Özellikleri ve Detayları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL Hakkında:

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri
SEO Ajansı ve Web Tasarım Firmaları Neler Yapar? WhisperFuss!
SEO Ajansı ve Web Tasarım Firmaları Neler Yapar? WhisperFuss!

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.