yükleniyor...

Balerin Topuzu

Balerin Topuzu

Kadınların özel günlerde vazgeçemediği saç modeli, başın üst kısmında toplanmış güzel bir topuzdur. Tabii topuz deyince de, akla ilk gelen model, şık duruşu ve ağırlığıyla balerin topuzu olacaktır. Balerin topuz modelleri, yıllardır eskimeyen ve ilk günkü değerini koruyan bir hazine misali, halen bayanlar için neredeyse hayati önem taşıyor. Özellikle sabah erken kalkan okula veya işe yetişmek zorunda olanların az vakit harcayarak, kolay bir şekilde şık bir topuz yapabilirsiniz. Bu tokaları sakın hafife almayın. Artık gelin başı topuzlarında, ünlülerin ödül töreni ya da gala gibi özel gecelerde kullandıkları saç tasarımlarında bile bu topuz süngerleri yer alıyor.

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır

İşte güzel haber; 6 adımda balerin topuzu yapımı öğrenmek istemez misiniz? O halde sizi böyle alalım. İhtiyacınız olanlar, tel tokalar, lastik tokalar, donut toka ve saç spreyi. Bir çok bijuteriden donut tokaları bulabilirsiniz. İstediğiniz topuzun ve saçınızın durumuna göre büyük veya küçük donutlardan birini seçebilirsiniz. Günlük topuz kullanımlarınız için küçük donut toka çok daha iyi olacaktır. Ayrıca sarı, siyah ve kahverengi gibi farklı renklerdeki süngerler sayesinde, topuz süngeri saçlarınızın altında kolayca kamufle olacaktır.

  1. Adım: İstediğiniz topuzun boyutuna bağlı olarak her bijutericiden temin edebileceğiniz, balerin topuzu tokası olarak da bilinen donut tokalar, ilk adımı oluşturuyor. Bizler, günlük kullanım için küçük donut toka tavsiye ediyoruz. Donut toka satın almayı tercih etmiyor ya da o an için temin edemiyorsanız, bir çorap kullanarak da donut tokanızı elde edebilirsiniz. Bunun için bir çorabı lastik kısmından dışa doğru katlamak ve en sonunda da ucunu kesmek gerekecek. Artık başlayabiliriz. Saçlarınızı özenle tarayıp tepede at kuyruğu yapın. Lastiği fazla sıkı bağlamaktan kaçının, zira acı verici olabilir.
  2. Adım: Saçınızın tamamını donut tokanın içinden geçirin.
  3. Adım: Saçlarınızı, toka gözükmeyecek şekilde tokanın etrafında dolayarak bir lastik yardımıyla sabitleyin. Bu aşamadan sonra, saçlarınız da şekil olarak donut toka gibi bir forma kavuşacak.
  4. Adım: Kalan saçlarınızı toplu ya da dağınık olarak kullanmak tamamen zevkinize kalmış. İsteğe bağlı olarak kalan saçlarınızı da örerek tel toka yardımıyla topuzunuza iliştirebilirsiniz.
  5. Adım: İnce telli bir tarakla saçlarınızı iyice düzeltip, çıkan, sarkan saçlarınızı tokaya sabitleyin.
  6. Adım: Son olarak topuzunuza saç spreyi sıkarak formunu kalıcı bir şekilde korumasını sağlayın; ve hazırsınız!

Eliniz bir kere alıştıktan sonra dilerseniz araya örgüler katabilir ya da balerin topuzu yerine dağınık topuz modellerini de tercih edebilirsiniz.Günlük kullanımdan ziyade, daha çok kadınların özel günlerde, davetlerde tercih ettiği topuz saç modelleri, hem şık ve asil bir görünüm katıyor, hem de kullanılan kıyafetlere harika uyum sağlıyor. Doğru renk ve doğru aksesuar seçimi de yapılmışsa, o gece topuzunuzla birlikte salındığınızda tüm dikkatleri kendinizde toplamanız kesinlikle tesadüf olmayacaktır. İster günlük kullanım için, isterse özel günler için hazırlanın, daima güzel olduğunuzu asla unutmayın.

Balerin Topuzu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Balerin Topuzu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları