yükleniyor...

Backlink Analizi Nedir?

Siteler arasındaki link alımlarının gerçekleştiği süreçlerde backlink analizi oldukça önemlidir. Arama motorunda sıralamayı yükseltirken daha kaliteli ve güvenli bir sayfa yapısı oluşur. Ancak baclink sayısının fazla olması durumunda sonuçlar pek de iyi olmayabilir. Bu yüzdenden backlink işleminin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için yapılması gereken şeyler vardır. Backlink analizi nedir sorusuna cevap vererek bu çalışmalar hakkında daha çok bilgi edineceğiz.

Backlink Analizi Nasıl Yapılır?

Geri bağlantı analizi nasıl yapılır sorusuna cevap verip püf noktalarını öğrenmek site için ilerleme sağlayacaktır. Backlink hakkında bilinmesi gerekenler;

  • Baclink alınacak sitelerin kategori açısından benzer olması,
  • Arama motorları tarafından riskli, engelli ya da yasaklı olan sitelerden backlink alınmamalıdır,
  • Backlink için Alexa ve ziyaretçi istatistiği oldukça önemlidir.
  • Backlink alımları belirli bir düzen içerisinde olmalıdır.
Backlink Analizi

Backlink Analiz Araçları

Sitenin daha verimli olması için backlink analizi araçları kullanılabilir. Böylece site tüm yönleri ile incelenir. Sitenin eksikleri fark edilip giderilebilir. Alınacak geri bağlantıların zararlı sitelerden olmamasına dikkat edilmeli. Kötü sitelerden alınacak backlinkler sıralama kaybına yol açabilir. Böyle bir sonuç ile karşılaşmamak için Backlink Analizi SEO araçları kullanılmalıdır.

Ahrefs Analizi

Ahrefs ile backlink sayıları, yüzdelik durumları, site içerisindeki backlink durumlarının getirileri görülebilir. Günlük olarak bu takip gerçekleşebilir. Böylece siteye hangi geri bağlantıların yararlı hangisinin zararlı olduğu belirlenebilir. Memnun kalınmayan geri bağlantılar kaldırılabilir. Ücretli ya da ücretsiz olarak erişim sağlanabilir.

Aşırı bir şekilde backlink alınması uygulamanın spam olarak değerlendirilmesine yol açacaktır. Spam olarak görülen uygulamalar sıra kaybetmektedir. Bu yüzden az sayıda ve kaliteli backlink alınmalıdır.

Backlink Analizi

Reknova Analizi

Backlink analizleri için önerilen bir diğer analiz ise Reknova’dır. Reknova, Alexa sıralamasındaki yerini gösterir. Webmaster işlemleri için bilinen bir sitedir.

Backlink Analizi hakkında merak edilenler

Backlink Analizi Ne Demektir?

Web sitelerin geliştirilmesi için geri bağlantılar oluşturmak ya da bu bağlantıları kontrol etmektir.

Backlink Analizi Neden Önemlidir?

Analiz sayesinde sayfa için zararlı olan backlinkler tespit edilebilir. Böylece sayfaya zararlı hale gelmeden önüne geçilebilir.

Backlink Analiz Araçları Nelerdir?

Birçok sistem bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanları Ahrefs ve Majestic araçlarıdır. 

Backlink Analizi Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Backlink Analizi Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.