yükleniyor...

Audi Yol Durumuna Uygun Akıllı Billboard Geliştirdi!

Ünlü otomobil markası Audi, yol ve hava durumunu gösteren akıllı billboardları Birleşik Krallık otoyollarına yerleştirdi.

Avrupa’nın en iyi otomobil markalarından biri olan Audi geçtiğimiz günlerde güzel bir girişim örneği gösterdi. Hava durumu ve yol durumuna göre değişen akıllı billboard reklemlarını otoyollara koydu.

Birleşik Krallık otoyolları üzerinde yerini alan akıllı billboardlar ekranların üzerine yerleştirilen çeşitli sensörler sayesinde trafikteki sürücülere hava durumu, zaman ve yol durumu hakkında bilgi aktarımı sağlıyor.

Billboardlar kullanım amacı genel olarak Audi’nin kendi ürettiği otomobilleri ve teknolojik gelişmelerini sürücülere aktarmak olmuş.Londra, Birmingham ve Manchester’in da içinde bulunduğu 9 adet ile 211 adet dijital ekran yerleştirilmiş durumda.

Billboardların tasarımı altıncı his teknolojisine göre tasarlanmış. Trafiğin yoğun olduğu durumlarda akıllı billboardlar üzerinde yolda çok dikkatli olmanızı gösteren çeşitli ibareler yer alıyor. Eğer yol durumu normal ise bu sefer tabelalar hava durumu ile destekleniyor.

Eğer hava durumu ve trafik düzeyi normal şartlarda ise billboard üzerinde altı duyu almacını ifade eden görüntü geliyor.

Yol üzerinde insanların oldukça dikkat ettiği billboardları akıllı bir yöntemle kullanmayı başaran Audi, sahip olduğu teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak başarılı bir proje ortaya çıkarmış.

Audi Yol Durumuna Uygun Akıllı Billboard Geliştirdi! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Audi Yol Durumuna Uygun Akıllı Billboard Geliştirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla