yükleniyor...

Audi Kırmızı Işık Derdine Son Vermeye Hazırlanıyor

Alman otomobil firması Audi Connet Prime özelliğini ilk olarak trafik ışıklarında kullanmaya hazırlanıyor. Trafik ışıkları hakkındaki anlık bilgiler araca gelecek.

Audi’nin kullanıma sunmaya hazırlandığı yeni proje sayesinde şehir içindeki trafik ışıkları hakkındaki bilgiler otomobile aktarılacak. 2017 yılında bazı şehirlerde kullanıma sunmayı planladığı bu uygulama araç-altyapı iletişim platformu sayesinde trafik ışıklarını ve ışıklarda bekleme süresini sürücüler ve yolcular için sorun olmaktan çıkaracak.

Araç-Altyapı İletişim Sistemi Nasıl Çalışacak?

Şehir içinde yer alan tüm trafik ışıklarının bilgileri yeni çıkarılacak olan Audi model arabalara gönderilecek. Araç bilgi ekranlarına yansıyacak olan trafik ışıklarının süresi, kırmızı ışığın ne kadar süre yandığı, hareket için kaç saniye kaldığını bu yeni teknoloji sayesinde sürücüler görebilecek. Bu sayede otomobil kullanıcısı ışıklarda boş yere zaman kaybetmek istemiyorsa hızını panele yansıyan ışık süresine göre ayarlayıp yoluna devam edebilir.

Araç-Altyapı iletişiminin temel adımı olan bu sistem, park yerleri, trafik yoğunluğu, kazalar ve yol çalışmaları hakkında bilgilerin de aktarılacağı gelişmiş sistemler araçlara eşlik edecek. Yeni sistemin ilk olarak Audi Connect özelliğine sahip 2017 model Q7, A4 ve A4 Allroad modellerinde kullanılması bekleniyor.

Berkay Eke / Technosfer

Audi Kırmızı Işık Derdine Son Vermeye Hazırlanıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Audi Kırmızı Işık Derdine Son Vermeye Hazırlanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Nöbetçi Noterler Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir Abdül Ne Demek too many requests ne demek 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor 52 hafta kaç ay