yükleniyor...

Asus Zenpad C7.0 Yazılı İnceleme

Merhaba sevgili technosfer.com okurları bugün sizlerle birlikte Asus’un ülkemiz piyasasına yeni sokmuş olduğu Asus Zenpad C7.0 tabletin incelemesini gerçekleştireceğiz. Asus, tablet ailesini bir hayli genişletti. Artık ailede irili ufaklı pek çok model görebiliyoruz. Bu modeller arasında Memopad serisinden sonra Asus’un genişlemesine en çok yardımcı olan Zen serisi geliyor. Kompakt boyutun vermiş olduğu taşınabilirlik ve yüksek performans Asus’un yeni Zen ailesi ile vadediliyor.

Ürünün Teknik Özellikleri: Ağırlık (kg): 0,27 BELLEK: 8 GB
Bellek (MB): DDR1 GB Bluetooth: Var
Boyut: 108x189x8,4 mm Ekran Boyutu: 7″
Ekran Çözünürlüğü: 1024×600 Ekran Kartı: Mali 450 MP4
İşlemci :Intel Atom x3-C3200 İşletim Sistemi: Android 5.0
MARKA: ASUS MODEL: Z170C
USB: Var Wireless: Var
3G: Yok İşlemci Markası: Intel
GPS: Var Ön Kamera: Var
Kamera: Var Kamera Çözünürlüğü: 2 MP
4G: Yok İşlemci Çekirdek Sayısı: 4
USB TİPİ: Micro USB

 

 

 

Dış görünüş: 

Asus Zenpad C7.0 Yazılı İnceleme

Asus Zenpad C7.0 Yazılı İnceleme

Dış görünüşüyle Zenpad C7.0 kendi ailesi içerisinde büyük bir farklılık yaratıyor. Yine kompakt boyutlarıyla rahat bir kullanım sağlayan tabletin incelediğimiz modelinin tam ismi ise Z170. Yani teknoloji markete gidip Asus Zenpad C7.0 z170 dediğinizde karşınıza bu tablet çıkacak.

Kompakt boyutlarıyla dikkat çekici duran tableti, özellikle gayet ince olmasıyla beğendik. 8.4 mm kalınlığındaki tabletin çevresindeyse normal tabletlere kıyasla daha fazla birim bulunuyor.

Asus Zenpad C7.0 Yazılı İnceleme

Asus Zenpad C7.0 Yazılı İnceleme

Tabletin sağ yüzeyinde güç butonu, ses kontrol butonu ve SD kart ile Sim kart girişleri bulunuyor. Bir kapak ile kapatılan bölme üzerinden tablete Sim kart takma imkanınız bulunuyor. Ancak bu modelimizde Sim kart girişi bulunmadığı için ürünün sağ tarafından açılan kapak üzerinden sadece Micro SD kart takılabiliyor.

Asus Zenpad C7.0 Yazılı İnceleme

Asus Zenpad C7.0 Yazılı İnceleme

Ürünün sağ tarafında çok güzel gizlenmiş olan bölüme ait bir adet görsel. Yukarıda boş olarak bulunan Sd kart girişinin hemen yan kısımından Zenpad’in bazı modellerinde çift sim kart’a kadar simkart takabiliyorsunuz.

Asus ZenPad C 7.0, asıl farklılığı teknik birimlerinde gösteriyor. Yüksek performans ve fiyat anlamında uygun bir fiyatla ürün arayan kullanıcılar için eşsiz bir ürün olarak gösterilebilecek bir tablet. Intel Atom işlemci sahibi. Intel Atom x3-C3200 işlemci kullanan tablet, 1.6 GHz frekansta çalışıyor. Ancak işlemci frekansını 1.86 GHz‘e kadar yükselirken görebiliyoruz.

Ürünün üzerinde dahili olarak bulunan 1GB‘lık bellek ve 8GB/16GB‘lık depolama alanı ile her türlü bir tablette yapmanız gereken işlemleri sizi yarı yolda bırakmadan yapabilirsiniz. Ancak cihazın 8 GB’lık versiyonu alırsanız microSD karta ihtiyacınızın olacağını belirtelim. Tablet 64 GB’a kadar microSD kart desteği veriyor.

pic233 (1)

7 inçlik ekran 1024×600 piksel çözünürlük veriyor. Çözünürlük bu ürünün ekran boyutu için pek yeterli görünmüyor. Diğer yandan panelin IPS LCD oluşu ve ekranın parlaklık seviyesi, tabletin iyi bir görüntü sunmasını sağlıyor. Bu ekran ile günlük yaşantınız da yapmış olduğunuz tüm işlemleri yapabilirsiniz.

pic228

Günümüzde öz çekimin (Selfie) bu kadar popüler olmasının etkisiyle birlikte akıllı cihazların ön kamerasına olan bağımlılık hızla artmaya başladı Asus firması bunu fark etmiş olacak ki ürünün ön yüzeyinde üst kısımda 2MP çözünürlüğünde bir adet kamera bulunuyor. Bu kameranın yan kısımında bir adet ahize bulunuyor. Ancak diğer ASUS ürünlerinde olduğu gibi Zenpad C7.0’ın ön yüzeyinin üst köşesinde logo bulunmuyor.

 

Performans:

Cihaz performans olarak kullanıcıların beklediğinin üstünde bir performans sunuyor bizlere. Fiyatının giriş seviyesi olarak adlandırabileceğimiz bir fiyatta olmasının yanında ürünün vermiş olduğu performans pek giriş seviyesi değil. Normal şartlarda giriş seviyesi olarak adlandırılan bu özelliklerdeki başka bir tablet bilgisayarın fiyat olarak daha üst rakamlarda olmasını beklerdik.

  • Beyaz rengin maksimum parlaklık – 246 cd / m2
  • Kontrast Oranı – 700: 1

Ürünün ekran testleri: 

7-01 7-05 7-04 7-02 7-03

Ürünün Benchmark testleri:

scr-fablet08

 

Ürüne çok fazla benchmark testi yapmadık bunun temel sebebi ise ürünün günlük performansını bu tip testler ile yapmayı çok fazla uygun bulmamamız. Tablet ve akıllı telefonların günlük yaşam da vermiş oldukları performans en iyi kullanılarak öğreniliyor.

Günlük yaşantınıza %100 dolu bir ZenPad ile başladıktan 14 saat sonra tabletin bataryası %15’e kadar düşüyor. Peki bu 14 saat içerisinde bizler ne yaptık?

Gün boyunca Facebook, Twitter açıktı ve Wi-Fi sürekli açıktı. Bunun dışında gün içerisinde 1 saat oyun ve 1 saat Office programlarını kullandık ayrıca müzik dinlemek içinde Asus Zenpad’i kullandık. Bu durumda tabletin bataryası 14 saat gibi bir süre sürdü.

Tablet’in bataryasının uzun süre gitmesindeki en önemli etken ürünün ısınma sorunun olmaması. Ürün diğer tabletlerin aksine daha az ısındığı için günlük kullanımda bataryası daha uzun bir süre gidiyor.

Asus ZenPad C 7.0 performans konusunda rakiplerini geride bırakıyor, fazlası ile oyun oynamak isteyenler için şarj problem haline diğer ürünlere kıyasla çok fazla gelmiyor. 4000 mAh bataryası normal internet kullanıcıları için fazlası ile yetiyor. Ancak grafiği ağır olan oyunlar veya uygulamalar kullandığımızda şarjı neredeyse %30 daha hızlı tükeniyor. İntel ortaklığı ile üretilmiş cihaz, Intel’in 64 bit 4 çekirdekli x3-C3230 model işlemcisi yer alıyor.

Asus performansı arttırmak için kendi geliştirmiş olduğu ZenUI arayüzü ile ürünü piyasaya sunuyor. Bu sayede diğer cihazlarda yaşanan donma, kasma gibi sorunları tamamen ortadan kaldırmış durumda. Oyun performansı konusuna gelecek olursak, optimizasyonu iyi olan oyunlarda yani yüksek grafik ve bellek gerektiren oyunları neredeyse kasmadan oynayabiliyorsunuz.

Sonuç:

Orta dereceli donanım ile dikkatleri üstünde tutan Asus, ucuz fiyatı ile fazlası ile konuşulacak gibi görünüyor. Asus’un yeni tabletinin eksikleri şu şekilde; Tablette bulunan kameralar biraz daha yüksek çözünürlükte olabilirdi ve belleğinin 1 GB yerine en az 1.5 GB belleği bulunsa daha iyi bir ürün çıkardı. Fakat ücret olarak baktığımızda şuan ki donanımlarda sadece diğer cihazlardan ayrılması için kamerasını geliştirebilirlerdi.

Asus ZenPad C 7.0 Satın Alınmalı Mı ? – Genel Özet

Asus tabletinde özellikle ekranına önem vermiş, kamera konusunda biraz çekimsel davranmış olsa da 400 liralık bir tablet için biraz daha iyi olabilirdi. Diğer özellikleri diğer tabletlere göre daha iyi durumda. Asus’un geliştirmiş olduğu ZenUI arayüzü sayesinde diğer tabletlere göre daha az kasma, donma yaşadığımızdan dolayı fiyatına göre bu tableti alabilirsiniz.

Tablet’i şık bir şekilde üreten Asus’dan daha üst düzey donanımlara sahip tabletlerini bekliyoruz.

 

Asus ZenPad C 7.0 Tasarımı Hakkında Özet:

Asus orta düzey tabletini tasarlarken gerçekten de çok uğraşmış gibi duruyor, özellikle arka kısmına bayıldığımızı söylemeden geçmemeliyim. Fırçalanmış arka kapağının en alt kısmında tablet ile ilgili küçük bilgiler veriyor. Sony Z serisinden alıştığımız küçük kapakçık bu üründe de bulunuyor. Kapakçığı açtığımızda ise sadece SD kartımızı takabiliyoruz. Şarj etme ve veri aktarma gibi işlemleri gerçekleştirdiğimiz portu tabletin alt kısımda yer alıyor. Üst kısımda ise sadece 3.5 milimetrelik kulaklık girişi duruyor.

Ekran kısmında büyük gelişmeler sağlayan Asus, Visual Master sayesinde tabletin ekranının daha gerçekçi gözükmesini sağlıyor. 178 derecelik görüş açısı ile tablete nereden bakarsanız bakın ekranı daha net görebilirsiniz. Ayrıca kitap okuma için ve günlük yaşam için bulunan modlar sayesinde gözleriniz  Asus Zenpad C7.0’da daha da az yorulacak gibi duruyor.

 

Asus Zenpad C7.0 Yazılı İnceleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Asus Zenpad C7.0 Yazılı İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla