yükleniyor...

Asus ZenPad C 7.0 (Z170C) Yazılı Ön İncelemesi

Asus ZenPad C 7.0 ön incelememiz ile karşınızdayız. Çok yakında detaylı incelemesi ile yine sizlerle olacağız. Yüksek performansın, modern tasarımın birleştiği cihaz; Asus ZenPad C 7.0

Asus’un yeni tableti ZenPad C 7.0’ın teknik özellikleri ile ön incelememize başlayalım.

  • 7 Inç 1024×600 çözünürlüğüne sahip IPS ekranı(anti parmak izi kaplama),
  • Intel® Atom ™ x3-C3200 Quad-Core, 64bit işlemcisi
  • Mali-450 MP4 grafik işlemcisi
  • 1GB belleği
  • 8 GB ve 16 GB depolama alanı
  • 189 x 108 x 8.4 mm (UxGxY) boyutları
  • 265 gram ağırlığı
  • Siyah, Beyaz, Kırmızı, Aurora Metalik renk seçenekleri
  • Android 5 Lollipop işletim sistemi

 

Asus ZenPad C 7.0 Performans Deneyimi

Asus yeni tabletinde Intel’in Atom modelli X3-c3200 4 çekirdekli işlemcisini kullanıyor. Bu işlemcinin yanında Mali-450 adında grafik işlemcisini kullanarak bir arada uyum sağlamış.  1GB belleği yerine 2 GB bellek tercih etseydi daha performanslı bir tablet olabilirdi. Fakat işlemcisi, grafik işlemcisi ve depolama ile eşit tutmak amacı ile 1GB belleği tercih ettiğini düşünüyoruz.

Asus ZenPad C 7.0 Tasarımı

Asus performansını yüksek tutarken tasarımın üzerine fazlası ile durmuş durumda özellikle ekranına fazlası ile güveniyor. Tabletin ön yüzü tamamen ekrana ayrılmış durumda arka kısımda ise fırçalanmış bir kapak bulunuyor. Arka kapanın sağ en altında Intel Inside logosunu görebilirsiniz. Ses açma kapatma ve tuş kilidi açma kapama tuşlarını yana hizalayan Asus, Kamerayı sol üstte konumlandırmış. Daha net görüntü, 178 derece görüş açısı, renk netliği ve özellikle gözü yoran mavi ışık sıkıntısını minimuma indiren Asus, görüntüde gerçekten de iddialı keşke bu kadar güzel donanıma 1 GB bellek yerine 2 GB bellek eklenmiş olsaydı.

Asus ZenPad C 7.0 Satın Alınmalı Mı ? – Genel Özet

Asus yeni tabletinde yüksek performansını çok iyi bir tasarım ile sergiliyor. Özellikle ekran konusunda iddialı olan Asus, keşke 1GB belleği yerine 2GB bellekli çıkarıyor olsaydı. Android 5 (Lollipop) işletim sistemine sahip olan cihaz ZenUI arayüzüne sahip bu arayüz sayesinde donma takılma ve benzeri şeyleri neredeyse hiç rastlamıyorsunuz. Kısacası donan tablet ve telefonlardan bıkan varsa Asus’un ZenUI’li telefon ve tabletlerini alması gerekiyor. Tabletin tam olarak Türkiye fiyatı bilinmiyor büyük bir ihtimalle biz incelememizi yaparken Türkiye fiyatı açıklanmış veya ön siparişte olacağını düşünüyoruz.

 

Asus ZenPad C 7.0 (Z170C) Yazılı Ön İncelemesi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Asus ZenPad C 7.0 (Z170C) Yazılı Ön İncelemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.