yükleniyor...

Asus Zenfone Go Yazılı İnceleme

Asus Zenfone Go yazılı inceleme ile karşınızdayız. Bu yıl fazlası ile çalışan Asus, Zenfone ailesine fazlası ile üye kazandırdı ve kazandırmaya devam ediyor.

Umarım ilerleyen aylarda ülkemize gelecek olan Zenfone Max’ın da ilk örneklerini bizler veririz. Fazla lafı uzatmadan Zenfone Go’nun teknik özelliklerinden bahsedelim.

Asus Zenfone Go; 4 çekirdekli MediaTek MT6580 işlemcisi, 2 GB belleği, 16 GB arttırılabilir belleği, 5 inç HD 1280×720 IPS ekranı, 2 GB ön kamerası, 8 GB arka kamerası, 2070 mAh bataryası bulunuyor.

 

 

Asus Zenfone Go Kutu İçeriği

Asus, cihaz için ihtiyaç duyduğumuz her şeyi kutuya sığdırmış durumda. Kutu içeriği şu şekilde; Zenfone Go, kulaklık, kulaklık petleri, 1 amperlik şarj aleti, dosya aktarımı ve şarj etmek için kullanacağımız USB 2.0 kablomuz, kullanım klavuzu ve garanti formu bulunuyor.

 

 

Asus Zenfone Go Tasarımı

Asus Zenfone 4,5 ve 6’dan alıştığımı tasarımı devam ettiriyor, Zenfone 5’in günümüze uyarlanmış versiyonu diyebiliriz. Telefonun ön yüzeyine bakacak olursak: üst kısımda küçük bir asus logosu hemen onların üstünde hoparlör ve ön kamerası bulunuyor. Hoparlörün içerisine ise bildirim ışığı yerleştirilmiş. alt kısımda ise geri home gibi tuşlar bulunuyor. Yan kısımda ses açma kapatma ve güç tuşları, üst kısmında kulaklık girişi ve alt kısmında dosya aktarmamıza ve telefon şarj etmemize yarayan bir port bulunuyor. Arka kısımda ise arka kamera, hoparlör ve Asus logosuna yer verilmiş.

Asus Zenfone Go Kamerası

Asus, bu yıl çıkardığı cihazlarda kamerasına fazlası ile önem vermiş durumda, fakat bu cihazda birazcık kamera konusunda geride diyebiliriz. Özellikle ışığın az olduğu durumlarda fotoğraf pek tatmin edici değil, eğer selfie çekmeyi seven kişilerin bu cihazı almaması gerektiğini düşünüyorum.

 

 

 

Asus Zenfone Go Performansı

MediaTek’in 4 çekirdekli 1.3 GHz hızına sahip işlemcisi ile 2 GB belleği bir araya geldiğinde oynamak istediğiniz oyunları kasmadan rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Ekranın full hd olmamasına rağmen oyun grafikleri tatmin edici düzeyde özellikle testlerimizi ağır ve kasması muhtemel oyunları denemiş olsak ta cihaz nadiren de olsa kasma veya donma yaşamadı.

Test ettiğimiz oyunlar: Gta:SA, Mortal Kombat X, Sniper 3D, SimCity, Asphalt 8

 

Asus Zenfone Go’yu Asus’un e-shop sitesinden 700 Türk Lirasına satın alabilirsiniz. 1000TL altında ürettiği cihazlar arasında en iyilerinden birisi olan Zenfone Go, performans ve oyun konusunda neredeyse kusursuz. Gün içerisinde fazla oyun oynanmadığı taktirde akşam telefonu şarja takmak gerekiyor.

Artı [+] Yönleri

  • Uygun fiyat
  • Ağır oyunlarda dahi kasmaması
  • Ekran kalitesi (parlaklık, çözünürlük)
  • Android 5
  • Kaliteli ses
  • Gelişmiş ZenUI yazılımı

Eksi [-] Yönleri

  • Çift dokunma ile açma-kapama özelliği olmaması
  • Pili biraz daha iyileştirilebilirdi.
  • Ses ayarları

Asus Zenfone Go Yazılı İnceleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Asus Zenfone Go Yazılı İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.