SONRAKİ
Instagram Video Formatı Değişiyor! Instagram Video Formatı Değişiyor!
ÖNCEKİ
Lenovo Z5 İnanılmaz Bir Özellik Sunacak ! Lenovo Z5 İnanılmaz Bir Özellik Sunacak !
3127
1155 1

ASUS Zenfone 5 Konuşma Sorunu Devam Ediyor!

ASUS Zenfone 5 Konuşma Sorunu Devam Ediyor!
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

31 Mayıs 2018

Asus’un çok kısa bir süre önce piyasaya sunmuş olduğu yeni amiral gemisinde çıkan Asus Zenfone 5 konuşma sorunu devam ediyor. Asus tarafından yapılan güncellemelere rağmen bir türlü düzelmeyen sorun yüzünden telefonu büyük bir hevesle almış olan kullanıcılar telefonlarını kullanamıyorlar. Stok sıkıntısı yaşanan ve stoklara geldiği andan sonra neredeyse 2 gün içerisinde tüm stoklarını tüketen telefonda çıkan konuşma sorunu daha önce de Vodafone kullanan kullanıcılarda yaşanmıştı.

Konuşma sırasında telefonlarında cızırtı, konuşmanın kendi kendine kapanması gibi sorunlar yaşayan Vodafone kullanıcılarının şikayetlerini dikkate alan Asus, Zenfone 5 için hazırlamış olduğu VoLTE güncellemesini kullanıcılara sunarak sorunu ortadan kaldırmıştı. Görünen o ki yapılan güncelleme sadece Vodafone kullanıcıları için geçerli olmamalıymış.

KULLANICILAR GÖRÜŞEMİYORUZ DİYE ŞİKAYETÇİ

Asus Zenfone 5 kullanıcı yorumları ve şikayetlerine baktığımızda sorunun donanımsal bir sorun olduğunu Chipset üreticisi kaynaklı olduğunu görüyoruz. Sorunun Chipset üreticisinden kaynaklı olmasına rağmen üretici ve satıcı olarak ülkemizde Asus’un muhattap olması nedeniyle Asus’un bu konuda nasıl bir reaksiyon alacağı merakla beklenmekte. Donanımsal bir sorunu yazılımsal yollarla çözmeye çalışan ve bu konuda şuan için başarı elde edemeyen Asus, geçtiğimiz yıllarda Sony’nin XA modelinde yaşamış olduğu gibi umarız ki acı bir son yaşamaz.

YAZILIM GÜNCELLEMELERİ GELMEYE DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz aylarda en çok satan telefonlar arasına giren Asus Zenfone 5’in kullanıcılarının sorunlarına çözüm arayan Asus sürekli güncelleme göndermeye devam ediyor. Göndermiş olduğu güncellemeler ile birlikte telefonda bir çok sorunu şimdiye kadar çözmeyi başardı. Kronik bir arıza olarak kayıtlara geçecek olan görüşme sorunu içinde yakın zaman içerisinde bir çözüme ulaşılması bekleniyor. Asus tarafından yetkili kişilerden gerekli açıklamaları alamadıklarını dile getiren kullanıcılar, telefonlarındaki soruna hızlı bir çözüm beklemekte. Yazılımsal olmadığını düşündüğümüz bu sorun için ilerleyen süreçte Asus servisinin nasıl bir reaksiyon alacağını merakla bekliyoruz.

" ASUS Zenfone 5 Konuşma Sorunu Devam Ediyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere ASUS Zenfone 5 Konuşma Sorunu Devam Ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda ASUS Zenfone 5 Konuşma Sorunu Devam Ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (1)
Gürol 31 Mayıs 2018 03:10

Ben Turkcell kullanıyorum ve böyle bir sorun hiç yaşamadım

Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
MSI Tarihindeki En İyi Anlar

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.