yükleniyor...

ASUS Zenfone 5 Konuşma Sorunu Devam Ediyor!

Asus’un çok kısa bir süre önce piyasaya sunmuş olduğu yeni amiral gemisinde çıkan Asus Zenfone 5 konuşma sorunu devam ediyor. Asus tarafından yapılan güncellemelere rağmen bir türlü düzelmeyen sorun yüzünden telefonu büyük bir hevesle almış olan kullanıcılar telefonlarını kullanamıyorlar. Stok sıkıntısı yaşanan ve stoklara geldiği andan sonra neredeyse 2 gün içerisinde tüm stoklarını tüketen telefonda çıkan konuşma sorunu daha önce de Vodafone kullanan kullanıcılarda yaşanmıştı.

Konuşma sırasında telefonlarında cızırtı, konuşmanın kendi kendine kapanması gibi sorunlar yaşayan Vodafone kullanıcılarının şikayetlerini dikkate alan Asus, Zenfone 5 için hazırlamış olduğu VoLTE güncellemesini kullanıcılara sunarak sorunu ortadan kaldırmıştı. Görünen o ki yapılan güncelleme sadece Vodafone kullanıcıları için geçerli olmamalıymış.

KULLANICILAR GÖRÜŞEMİYORUZ DİYE ŞİKAYETÇİ

Asus Zenfone 5 kullanıcı yorumları ve şikayetlerine baktığımızda sorunun donanımsal bir sorun olduğunu Chipset üreticisi kaynaklı olduğunu görüyoruz. Sorunun Chipset üreticisinden kaynaklı olmasına rağmen üretici ve satıcı olarak ülkemizde Asus’un muhattap olması nedeniyle Asus’un bu konuda nasıl bir reaksiyon alacağı merakla beklenmekte. Donanımsal bir sorunu yazılımsal yollarla çözmeye çalışan ve bu konuda şuan için başarı elde edemeyen Asus, geçtiğimiz yıllarda Sony’nin XA modelinde yaşamış olduğu gibi umarız ki acı bir son yaşamaz.

YAZILIM GÜNCELLEMELERİ GELMEYE DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz aylarda en çok satan telefonlar arasına giren Asus Zenfone 5’in kullanıcılarının sorunlarına çözüm arayan Asus sürekli güncelleme göndermeye devam ediyor. Göndermiş olduğu güncellemeler ile birlikte telefonda bir çok sorunu şimdiye kadar çözmeyi başardı. Kronik bir arıza olarak kayıtlara geçecek olan görüşme sorunu içinde yakın zaman içerisinde bir çözüme ulaşılması bekleniyor. Asus tarafından yetkili kişilerden gerekli açıklamaları alamadıklarını dile getiren kullanıcılar, telefonlarındaki soruna hızlı bir çözüm beklemekte. Yazılımsal olmadığını düşündüğümüz bu sorun için ilerleyen süreçte Asus servisinin nasıl bir reaksiyon alacağını merakla bekliyoruz.

ASUS Zenfone 5 Konuşma Sorunu Devam Ediyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere ASUS Zenfone 5 Konuşma Sorunu Devam Ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Menajerimi Ara Son Bölüm Izle İstanbul Nöbetçi Noterler Abdül Ne Demek rakı fiyatları Bilgi Doktoru nabızdan hamilelik testi tarhana ekşi olursa ne yapılır 2006 kaç yaşında 52 hafta kaç ay