Asus Zenfone 4,5 ve 6 Modellerine Lollipop Güncellemesi Geldi

  • 02 Haziran 2015
  • 928 kez görüntülendi.
Asus Zenfone 4,5 ve 6 Modellerine Lollipop Güncellemesi Geldi

Asus firması , dün itibarı ile kullanıcıların merakla beklediği Android 5.0 Lollipop güncellemesinin dağıtımına başladı.

Asus’un ilk telefon serisi 4, 5 ve 6 modelleri , ülkemizde büyük bir satış rakamı yakalamayı başarmıştı.En çok öne çıkan cihaz ise ailenin ortanca üyesi Zenfone 5 oldu.Fiyat ve performans üyesi olarak nitelendireilen Zenfone 5 , ciddi rakamlara ulaştı.

Güncellemeler 1 Haziran yani dün itibarıyla dağıtılmaya başlandı.Asus’un Facebook sayfasından yapılan açıklama doğrultusunda güncelleme ilk olarak manuel bir şekilde yapıldı.Kullanıcılar tarayıcılarından indirdikleri kurulum dosyaları ile güncelleme yaptılar.Direk telefona gelecek olan güncelleme sizi bir kaç gün daha bekletecek.

Asus , söz konusu güncellemeyi veritabanlarına ulaştırdı ancak henüz cihazlara gönderilen bir güncelleme yok.Bu güncellemenin en geç 2 gün içerisinde geleceği de söyleniyor fakat beklemek istemeyen kullanıcılarımız için biz kısa bir anlatımla bu kurulumun nasıl gerçekleşeceğinden bahsedelim.

271014AndroidL

İlk olarak Asus lollipop güncellemesi için gerekli dosyaları edineceğiz.Dün paylaştığımız yazımızda bu linkleri sizler ile paylaşmıştık.İndirme linkine bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Setup dosyalarını indirdikten sonra telefonunuzu bilgisayarınıza USB bağlantısı ile bağlayın.Daha sonra cihazınız sizden bir güncelleme izni isteyecek.İndirdiğiniz rar dosyasını telefonunuzun ana klasör bölümüne atın.Bu işlemden sonra cihazınız size uyarı verecek ve güncelleme başlayacak.

ASUS ZenFone Android 5.0 Lollipop güncellemesiyle gelen yenilikler şu şekilde;

  • Hızlı ayarlar bölümü güncellendi.
  • SuperNote, Link indirme sistemine dönüştürüldü.
  •  Duvar kağıdı ve hava durumu bilgisi kaldırıldı
  • Sekme sayısı 5’ten 3’e düşürüldü,
  • Asuswebstorage, Link indirme sistemi şeklinde güncellendi
  •  Çağrı animasyon ekranındaki görünüm kaldırıldı.

Asus Android 5.0 Lollipop güncellemelerine buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ