yükleniyor...

Asus ZenFone 3 Ultra Tanıtıldı

Asus, Zenfone 3 serisinin 3. telefonunu olan Asus ZenFone 3 Ultra ‘yı tanıttı. Tayvan’da yapılan etkinlikte 3 ürünü birden tanıtan Asus firmasının Ultra devasa büyüklükteki bir ekranla dikkat çekiyor.

186.4 x 93.9 x 6.8 mm ölçülerinde tasarlanan telefon 233 gram ağırlığında olup devasa büyük bir kasaya sahip. Asus Zenfone 3 Ultra modeli 6.8 inç büyüklüğünde bir ekranla geliyor. Ekran Full HD çözünürlükte olup IPS LCD bir panele sahip. Ekran gövde oranı %79 ile oldukça başarılı ve iddialı. Bu telefon için kullanılan işlemci ise Qualcomm’un Snapdragon 652 olup telefonda 4 GB Ram ve 64 GB dahili hafıza depolama alanı kullanıma sunuluyor. Uzun kullanım süresi için büyük bir kapasiteye sahip olan bataryası 4.600mAh büyüklüğünde. Kamera konusnda ise Sony desteği alan cihaz ana kamera olarak 23MP’lik bir sensöz kullanmış. f/2.0 diyafram açıklığı, lazer autofocus’un özelliğini de arka kamerada bulunduruyor. Şarj için son zamanlarda sıkça karşılaştığımız USB Type-C kullanılıyor. Ayrıca telefon 128GB’a kadar da microSD desteği sunuyor. Parmak izi sensörü bulunan cihaz 5 parmağı da algılayabiliyor. Bunlar haricinde ZenFone 3 Ultra Android 6.0.1 Marshmallow ile geliyor.

Fiyat konusunda geçmişte uygun olarak gördüğümüz Asus firmasını bu modeliyle orta sınıf bir fiyatlandırmaya girdiğini görüyoruz. Yurt dışında 479 dolarlık bir fiyatı olup ülkemize 1900-2000 lira civarında gelmesi planlanıyor.

Berkay Eke / Technosfer

 

Asus ZenFone 3 Ultra Tanıtıldı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Asus ZenFone 3 Ultra Tanıtıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla