Asus Zenfone 2 Satın Alınabilir Bir Telefon Mu?

  • 22 Haziran 2015
  • 5.365 kez görüntülendi.
Asus Zenfone 2 Satın Alınabilir Bir Telefon Mu?

Asus’un yeni nesil akıllı telefonu olan Asus Zenfone 2 alınabilir bir telefon mu diye herkes tarafından bir birinden değerli sorular alıyoruz. Bugün sizlere ürünle ilgili bazı açıklamalar yapmak için bu yazıyı yazma gereksinimi duyduk. Türkiye’de ilk olarak bizlerin incelemiş olduğu Asus’un Zenfone 2 modelli akıllı telefonu hakkında gelen sorular şu şekilde:

Asus Zenfone 2 fiyat olarak pahalı mı? 

Asus’un yeni amiral gemisi olan Zenfone 2 modelli akıllı telefon fiyat olarak pahalı değil. Sizlerin de bildiği üzere telefon ülkemize giriş yapmadan önce bir çok ülke üzerinde satışa sunuldu. Dünya üzerindeki diğer ülkelerde satış fiyatları şu şekilde:

4 GB RM /32 GB modelin Tayvan fiyatı 8990 Tayvan Doları = 786 TL bu rakamın üzerine ülkemizde bir çok vergi uygulanıyor. Yani ülkemize geliş fiyatı ile yurt dışında satışa sunulduğu fiyat aynı.

 

Telefonların üzerine hangi vergiler uygulanır?

Türkiye üzerinde bir akıllı telefon almak isterseniz sizlere uygulanacak vergiler belki de dünya üzerindeki en yüksek vergi oranları. Ayrıca ürün başına ülkemize gelirken kargo bile vergiye tabii tutuluyor bu nedenle üst seviye akıllı telefonlar beklenin çok üzerinde bir fiyattan satışa sunuluyor. KDV+ÖTV + Radyo vergisi sadece akıllı telefonlara uygulanan vergiler. Bunların dışında satan firmanın da kar oranını eklemekte gerekiyor.

Asus Zenfone 2 için:  %18 KDV + %25 ÖTV + %6 Radyo vergisi +10 Dolar kargo = 1271 TL ediyor. Bu rakamın ham hali 786 TL’den 1271 Tl ulaşıyor.

Asus Zenfone 2’de radyo var mı?

Asus’un Zenfone 2 modelli akıllı telefonunda radyo bulunuyor. Fakat Android 5.0 ile ilk olarak gelmiyor. Apk dosyası atarak ya da ürüne gelecek güncelleme ile radyoyu aktif olarak kullanabilirsiniz.

Asus Zenfone 2 garantisi ne kadar?

Asus Zenfone 2 tüm dünyaya karşın 2 yıl garanti ile geliyor. Bunun ilk yılı tüm dünyada zorunlu olan bir garanti ancak ülkemizde zorunlu olması nedeni ile ürüne fazladan 1 yıl daha garanti geliyor. Bu garantinin fazladan olması da ürünün fiyatını direkt olarak etkiliyor.

yeni-asus-zenfone-ces2015-seninandroidin.com_

Asus Zenfone 2 ram tüketimi nasıl?

Asus’un Zenfone 2 modelli akıllı telefonunun ram tüketimi gayet stabil bir düzeyde. 4GB ram bulunan telefonda günlük kullanımlarınızı(Whatsapp, Facebook, Twitter, Mail, Oyun) yaptığınız zaman size 2.3 GB gibi bir alanı boş bırakabiliyor.

Asus Zenfone 2 batarya tüketimi nasıl?

Asus’un Zenfone 2 modelli akıllı telefonunun batarya tüketimi nasıl sorusuna şu şekilde cevap vermek sanırım en doğru olacak: Ürünün bataryası çok hızlı şarj olabiliyor aynı zamanda ürün kendi içerisindeki %100 şarj ile 24 saat boyunca sizlere tüm işlerinizi yapmanıza olanak rahatlıkla sağlıyor. 0-100 arasında ise ürün yaklaşık olarak 40 dakika da şarj oluyor.

lg-g4-vs-asus-zenfone-2

Asus Zenfone 2 mi LG G4 mü alınmalı? 

Samimi bir şekilde konuşmamız gerekirse LG G4 almanızı önermiyoruz. Ürünün fiyatında göstermiş olduğu tüm performansın aynısını hatta daha fazlasını Asus Zenfone 2 ile elde edebilirsiniz.

 

Asus Zenfone 2’nin rakibi var mı?

Akıllı telefon sektöründe gün geçmiyor ki yeni bir telefon çıkmasın. Asus sizlerin de bildiği gibi sezon içerisinde çok fazla telefon çıkarmadı. Bu nedenle diğer Samsung, Lg gibi markaların çıkarmış olduğu ürünler değer kaybederken Asus Zenfone serisi değer kazanıyor.

 

Asus Zenfone 2 mi Zenfone 6 mı? (Kıyaslama)

Asus Zenfone 2 ile Zenfone 6 arasında çok büyük farklılıklar bulunuyor. Bizce yeni çıkmış olması, ram, kamera ve diğer tüm etkenler ile Zenfone 2 almalısınız. Hatta elinizde Zenfone 4,5,6 varsa satıp 2 bile alabilirsiniz.

Asus’un Zenfone 2 modelli akıllı telefonu hakkında sormak istediğiniz veya teknoloji haberleri, ürün incelemeleri ile ilgili merak ettiklerinizi Technosfer.com üzerinden bizlere sorabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Bilal dedi ki:

    Kardeş ben zenfone 2 32gb ile xperia m5 arasında kaldım sizce hangisini almaliyim

  2. afe dedi ki:

    Kardeş. Kamera olarak xpearia ama performans olarak zenfone 2 öneririm.

BİR YORUM YAZ