yükleniyor...

Asus TUF Gaming H3 Yazılı İnceleme

Özellikle FPS oyuncuları için en önemli konulardan birisi ses kalitesi ve kulağı acıtmayan kulaklık bulmak. Asus, TUF Gaming serisi için özel hazırladığı H3 modeli için bu konuları oldukça iyi işlemiş. PC, Mac, PlayStation, Xbox ve Nintendo Switch desteği ile neredeyse tüm cihazlar ile uyumlu çalışıyor.

Doğruyu söylemek gerekirse tasarımını görünce ya dedim bu nasıl bir kulaklık? Daha cafcaflı, RGB’li kulaklıklara alışında bu tasarım ilk başta hoşuma gitmemişti, fakat ses ve kafama oturması ile kulaklığa çok ön yargılı yaklaştığımı anladım.

Asus TUF Gaming H3 Teknik Özellikleri

  • Sürücü Tipi : 50mm neodimyum
  • İç Direnç: 32 Uhm
  • Frekans tepkisi : 20Hz-20KHz
  • Mikrofon Türü : Yek yönlü
  • Bağlantı : 3,5mm
  • Ağırlık : 294g
  • Kablo uzunluğu : 1,8m
  • Aydınlatma : Yok
  • Yazılım : Yok
Asus Tuf Gaming H3 oyuncu kulaklığının kutu içeriği; kulaklık, mikrofon ve kulaklık ayırıcı kablo, kullanım klavuzu ve garanti belgesi.

TASARIM VE KONFOR

Yukarıda da bahsettiğim gibi, ilk gördüğümde kulaklığa ön yargılı baktım ve bir süre ilk düşüncelerim gitmesi için cihazı kullanmadım. Daha sonra kullanmaya başladığımda tasarımı inceledim. Bence küçük kafa tipi olanlar için çok şahane bir tasarıma sahip. Kulaklığın kulak kaplarında TUF logosu kabartmalı bir şekilde yerleştirilmiş ve kafa bandında ise TUF GAMING yazısı yerleştirilmiş. Kafa bandı ile kulak kapları alüminyum ile birbirine bağlanmış ve her tür kafa tipi için büyüyebiliyor ve küçülebiliyor. İlk kullanımda kulaklıklar size gevşek gelebilir fakat, kulağınıza taktıktan sonra düşme veya o gevşeklikten doğacak bir probleme daha hiç rastlamadım. Kulaklık bu arada çok da hafif.

TUF Gaming yazısı

Kulak kupası biraz benim gibi iri yapılılar için küçük gelebilir fakat, bu tabi ki de bir sorun değil. Sağ kulak kupasında mikrofonu kapatma ve ses açma kısmak için kaydırma tekerleği bulunuyor. Ses kısma arttırma tekerleği iyi çalışıyor olsa da mikrofonu kapatma tuşu sanki birazcık içeride kalıyormuş gibi duruyor.

SES PERFORMANSI

Bir FPS oyuncusu olarak ses kasmam gerektiği yerlerde bana büyük artılar sağlayan Asus Tuf Gaming H3, oldukça iyi iş çıkartıyor. Ses performansı beni tatmin edecek seviyeden bile fazlaydı çünkü, kulağımı tamamen kaplayan kulak kapları dışarıdan gelen sesleri bana iletmiyorken, içerideki sesi de dışarıya çok az iletiyor. Bu çok iyi bir deneyim sunuyor.

Windows sonic destekli 7.1 sanal çevresel ses deneyimi ile sesin tam olarak nereden geldiğini rahatlıkla algılayabiliyorsunuz. Kaliteli basları ile özellikle FPS oyunlarında silah seslerine ve ayak seslerine odaklanmak çok daha kolay oluyor.

Kulaklığın mikrofon uzunluğu

Dahili olarak gelen mikrofonu da oldukça iyi bir iş çıkartıyor fakat mikrofon sanki çok uzun kalmış. Bazen önüme bakarken mikrofonu görebiliyorum.

SONUÇ OLARAK

Kulaklık fiyat ve performans olarak çok iyi fakat ülkemizdeki kur değerlerinden dolayı fiyatı biraz fahiş gelebilir. Fakat ses kalitesi, kulaklık konforu gibi özellikler sizin ilk hedefiniz ise bu cihaz tam size göre. İlk başta da dediğim gibi RGB’li ve daha kalın kulaklıklar görmemizden dolayı cihazın tasarımı ilk başta bizi üzecek olsa da kullandıkça kulaklığı tekrar tekrar sevebileceksiniz.

Asus TUF Gaming H3 Yazılı İnceleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Asus TUF Gaming H3 Yazılı İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla