yükleniyor...

ASO Nedir?

ASO nedir, APP Optimizasyonu nasıl yapılır sorularının cevaplarını bu yazıda bulacaksınız. Açılımı App Store Optimizayonudur. SEO için yeterli hale gelmesidir. İndirme ve yükleme oranlarının artması için yapılan çalışmalar arasındadır. APP Optimizasyonu şu şekilde yapılabilir;

  • Anahtar kelimenin analizi ve kullanımı,
  • Uygun icon kullanımı,
  • Kaliteli ekran görüntüleri ve videolar,
  • Başlık ve açıklamaların oluşturulması.

Anahtar Kelime Belirleme

SEO için anahtar kelime çok önemlidir. İndirmelerin çoğu arama sonucu gerçekleşir. Üst sıralarda çıkmak için uygun bir odak kelime seçilmeli ve bu odak kelime başlık içerisinde geçmelidir. Algoritmalar farklı olduğu için bir site araması yapılıyor gibi kelimeler benzer özellikler göstermez. Kelime seçilirken uygulamayla ilgili olmasına dikkat edilmelidir. Anahtar kelimelere yönelik işlemler APP Optimizasyonu ilk basamağıdır.

ASO Nedir

Doğru App ICON Seçimi

APP Optimizayonu için bir diğer önemli unsurda uyun logo seçimidir. İyi bir logo tasarımına sahip olan uygulamalar daha çok dikkat çeker ve indirme alır. Akılda kalıcı ve dikakt çekici logolar seçilmelidir.

Uygulama Videosu Kullanımı

Uygulamanın daha çok indirilmesi için uygulama ile ilgili videolar kullanılır. Bu videolar sayesinde uygulamanın ne olduğu, ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığı açıklanır.

Kaliteli Ekran Görüntüleri

Videolar gibi tanıtım amacıyla kaliteli görseller oluşturulmalıdır. Birden fazla ekran görüntüsü bulunmalıdır. Metin ekleyerek de görseller detaylandırılabilir.

ASO Nedir

Mobil Uygulama Başlıkları

APP Optimizasyonu için en önemli unsur başlık oluşturmaktır. Sık kullanılan başlıklar yerine daha çok dikkat çeken başlıklar seçilmelidir. Meta açıklaması kısmında kullanıcıların neler kazanacağı ve uygulamanın amacı ile ilgili cümleler bulunmalı. Açıklamalarda açık, kısa ve net cümleler kullanılmalıdır.

Uygulamanın yayılması için sosyal medya kullanılabilir. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar farklı kitlelere ulaşmaktadır. Alınan yorumlar ve beğeniler uygulamanın güvenir olduğunu gösterir. APP Store Optimizasyonu sayesinde daha çok indirme olacaktır.

ASO Nedir hakkında merak edilenler

ASO Ne Demektir?

APP Store üzerindeki uygulamarın daha çok kişi tarafından tanınmasını, ön plana çıkmasını sağlayan çalışmalardır.

App Store Optimizasyonu Neden Önemlidir?

Daha çok etkileşim sağlar. böylece uygulama daha çok indirme alır.

ASO Ne İşe Yarar?

Uygulamalarınız daha kısa süre içerisinde büyük kitlelere ulaşır. İndirme sayınız da böylece artmış olacaktır.

ASO Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere ASO Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.