yükleniyor...

Arı Sütü Kremi Faydaları

Arı Sütü Kremi FaydalarıBildiğiniz gibi, tıbbi ilaçların kökeni, bitkilerdir. Hala hemen hemen her ilaç ilaç için sağlanan etken maddeler bitkilerden sağlanmaktadır. Zira doğa bize her türlü tedaviyi zaten kendi içinde sunmaktadır.Arı Sütü Kremi nedir? Arı sütü, aslında sütle ilgilisi olmayan, arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgıladıkları ve kraliçe arı için temel besin maddelerini oluşturan bir maddedir. İçeriğindeki besin değerleri ve faydaki maddeler saymakla bitmez.  Karbonhidrat, yağ, aminoasit türleri, Vitamin türleri ve pek çok biyolojik kültür içermektedir. Ayrıca esansiyel amino asitlerin neredeyse hepsini barındırır. Yeryüzündeki biyolojik ve kimyasal olarak en faydalı madde olduğu bile söylenebilir.Arı sütü kremi, arı sütü ile yapılan ve organik kozmetik veya şifalı bitki terpisi ürün grubundan bir kremdir. Ticari bir ilaç ruhsatı olmayıp, reçetesiz satılır. Çoğunlukla aktarlarda olmakla birlikte, şifa marketler ve aktarlardan kolaylıkla tedarik edilbilir.Elbette Arı Sütü Kremi alırken, sahte olmayan, güvenilir ürünleri tedarik etmek önemlidir. Alacağınız her arı sütü kreminin gerçekten arı sütü içerdiğinden emin olamazsınız. Bunun için mümkünse bilinen markaları tercih ediniz.

Arı Sütü Kremi Nasıl Kullanılır

Arı sütü kremi tercihe göre günlük kullanıma uygun bir kremdir. Fazla kullanılması zararlı olmamakla birlikte ekstra bir fayda sağlamaz. Mümkünse geceleri yatmadan yarım saat kadar önce cilde maske biçiminde sürülür ve mümkünse gece ciltte kalması sağlanır, eğer kalamıyorsa en azından 1-2 saat bekletilir. Daha sonra kimyasal kullanmadan bol su ile cild yıkanır. Arı sütü kremi kalıntı bırakmaz.

Arı Sütü Kreminin Faydaları

Cildimiz de tüm vücudumuzun olduğu gibi, vitamin, mineral, nem (yağ) ve aminoasitlere ihtiyaç duyar. Her ne kadar Cilt herhangi bir harici müdahale olmasa bile yaşayabiliyor olsa da, haricen beslenmesi sağlıklı ve güzel bir cilt için gerekli olabilir. Üst deri sağlığını içeriden sağlamak bazen çok zor ve uzun tedaviler gerektirebilir. Bu durumlarda harici tedaviler ve ek uygulamalar gerekir ki, arı sütü tercih edilebilecek en doğru yöntem olacaktır. Arı sütü kreminin faydaları pek çok ilacı karıştırarak ulaşamayacağımız kadar fazladır.

Arı Sütü Kreminin Cilde Faydaları Nelerdir?

Arı sütü içerdiği Aminoasitler ve lipit sayesinde cildin nemli, ve diri kalmasını sağlar, kuruluk ve döküntüyü azaltır. Bebek gibi pürüzsüz bir cilt istiyorsanız arı sütü kremi tam olarak aradığınız şeydir. Yine içeriğinde yer alan aminoasit ve inorganik bileşikler sayesinde sivilce oluşumunu azaltır, cilt lekeleri varsa temizle ve ultraviyole kalkanı oluşturarak yeni lekelerin oluşumunu azaltır.30’lu yaşlarının ortasını geçen her 10 kadından 5’inde ciltte gevşeme ve sarkma şikayeti vardır. İşte arı sütü, cildi sertleştirip, elastikiyetini azaltarak, sarkma ve buruşma problemlerinin azaltılmasında hatırı sayılır ölçekte fayda sağlayacaktır.Yani arı sütü kremi ne işe yarar diyecek olursak. Cildinizde meydana gelmiş olan, kuruluk, sivilce, cilt lekeleri, kırışıklıklar ve sarkmalar a karşı alternatif bir tedavidir, düzenli kullanımı sayesinde gelecekte bu durumların yaşanmasını engeller diyebiliriz.Üstüne basarak belirtmek isteriz ki, arı sütü kremi tıbbi bir tedavi yöntemi değildir. Alternatif olarak kullanılır. Eğer ciddi bir cilt sorununuz varsa öncelikle doktorunuzla görüşüp, tedavi seçeneklerini değerlendirmeniz, daha sonra bu yönteme başvurmanız daha doğru olacaktır.

Arı Sütü Kremi Fiyatı

Piyasada pek çok markaya ait, pek çok ticari ürün bulunabilmekte ve fiyatları marjinal biçimde değişiklik gösterebilmektedir. 30TL ile 150TL değişen bir fiyat skalası vardır. Fakat dikkat edilmesi ve çok ucuz ürünlerden şüphe edilmesi gerekir, zira arı sütü ucuz bir madde değildir, dolayısıyla kremi de çok ucuz olmayacaktır.Elbette ürünün fiyatını ambalaj boyutu da etkilemektedir. Örneğin A marka bir ürünün 125ml ürünü 119TL iken, 50ml ürünü 40TL olabilmektedir. Bu nedenle ucuzluğu sebebiyle ürünü göz ardı etmeden önce ambalaj boyutuna bakmakta fayda vardır.Tabii ürünü satın alıp kullanmadan evvel referanslara da bakmak faydalı olacaktır. Yapacağınız kısa bir araştırma ürün hakkında size tüm detayları sağlayacaktır.

Arı Sütü Kremi Faydaları konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Arı Sütü Kremi Faydaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları