yükleniyor...

Apple’ın Uydu İle Acil Durum SOS özelliği Avustralya ve Yeni Zelanda’da

Apple, cep telefonu kapsama alanının bulunmadığı bölgelerde bile acil durum hizmetlerine ulaşabilmek amacıyla iPhone 14 serisi telefonları için Acil Durum SOS uydu özelliğini geliştirdi. Bu özellik, son olarak Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanılabilir hâle geldi. Özellikle geniş kırsal alanlara sahip ülkelerde hayati bir öneme sahip olan Acil Durum SOS uydu özelliği, acil bir durumda bağlantıda kalmayı sağlamak için güçlü bir yedek oluşturuyor.

Acil Durum SOS uydu özelliği, güç ve ses düğmelerine uzun süre basarak veya güç düğmesine beş kez hızlıca basarak etkinleştiriliyor. iPhone’un hangi yöne çevrilerek en iyi sinyalin alınabileceği konusunda bir rehberlik sunan arayüz, kullanıcı tarafından takip ediliyor. Bağlantı kurulduktan sonra, acil servis sağlayıcılarıyla mesajlaşma arayüzü açılıyor ve kullanıcı, bulunduğu konumu telefonu aracılığıyla iletebiliyor.

Apple tarafından yapılan açıklamada, Acil Durum SOS özelliğinin kullanıma sunulduğu 12 ülkede hayat kurtarmaya yardımcı olduğu belirtildi. Ancak düşük bant genişliği ve hızlı uydu hızları nedeniyle kısa mesajların bile iletilmesinin birkaç dakika sürebileceği konusunda kullanıcılar uyarıldı.

Avustralya İletişim Bakanı Michelle Rowland, özellikle acil hizmetlere ihtiyaç duyduklarında, bölgesel, kırsal ve uzak bölgelerde bağlı kalmak konusunda tamamen farkındalık sahibi olduklarını belirtti. Böyle bir durumda Acil Durum SOS uydu özelliğinin, Avustralyalıların acil bir durumda bağlantıda kalmasını sağlamak için güçlü bir yedek oluşturduğunu aktardı.

iPhone 14 serisi telefonlarındaki Acil Durum SOS uydu özelliği güçlü bir yedekleme sistemi olarak öne çıkıyor. Özellikle geniş kırsal alanlarda yaşayan kişilerin acil durumlarda kurtarılabilmesine ve hayatlarının kurtarılabilmesine yardımcı olacak bu özellik, Apple’ın yenilikçi ürünleri arasında yer alıyor.

Apple’ın Uydu İle Acil Durum SOS özelliği Avustralya ve Yeni Zelanda’da konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple’ın Uydu İle Acil Durum SOS özelliği Avustralya ve Yeni Zelanda’da ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Sportboss Kütahya Nöbetçi Eczaneler İstanbul Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir sosyal medya faydaları tarhana ekşi olursa ne yapılır 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor demon slayer izle