yükleniyor...

Apple yapay zekâ ürünleri için işe alım yapacak

Teknoloji şirketleri, ekonomik belirsizlikler nedeniyle çalışan sayısını azaltmaya karar verirken, öncelikli olarak yapay zekâ ile ilgili pozisyonlara işe alım yapmaya yoğunlaşıyorlar. Yapay zekâ ve ilgili teknolojilerin mevcut popülaritesi göz önüne alındığında, teknoloji şirketlerinin bu yönde tercih kullanmaları şaşırtıcı olmuyor.

Örneğin, Apple yapay zekâ ve makine öğrenmesi ile ilgili 176 pozisyon için iş ilanı vererek sektör genelinden farklı bir hareket sergilemedi. Bu pozisyonların 68’i Siri departmanı için, 52’si iOS için ve 46’sı ise macOS ile ilgiliydi. Diğer pozisyonlar ise birden fazla ürünle ilgilenmeyi gerektiriyordu.

Apple, yapay zekâya planlı ve düşünceli bir yaklaşım benimseyerek, tamamen şeffaf bir şekilde bu konuda arayışını sürdürüyor. Şirketin son finansal raporunu değerlendirdiği toplantıda, Apple’ın hassas bilgilerin dışarıya sızmasını engellemek için ChatGPT ve benzeri yapay zekâ araçlarının kullanımına kısıtlama getirdiği de ortaya çıkmıştı.

Apple, yapay zekâ ürünleriyle ilgili ilk duyurularını 2023 yılında düzenlenecek olan WWDC’de yapabilir. Bu etkinliğin ana odak noktasının artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojileri olacağı tahmin ediliyor.

Yapay zekâ ve ilgili teknolojik uygulamaların giderek daha yaygın hale gelmesi, birçok şirketi bu alanda daha fazla yatırım yapmaya teşvik etmektedir. Bu nedenle, yapay zekâ uzmanlarına olan talep de artmaktadır. Apple’ın bu alanda yaptığı yatırımlar ve çalışmalar ise, yapay zekâ teknolojisi alanında öncü şirketlerden biri olmasını sağlayabilir.

Apple yapay zekâ ürünleri için işe alım yapacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple yapay zekâ ürünleri için işe alım yapacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Horse At Yarışı Tahminleri Isparta Nöbetçi Eczaneler Kütahya Nöbetçi Eczaneler Kayseri Nöbetçi Noterler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar yapılacaklar listesi uygulama mastika rakı fiyatı nick oluşturucu 1997 doğumlu kaç yaşında olur