Apple Watch'a Yapılan Güncelleme Aksesuarcıları Zora Soktu !

Apple Watch'a Yapılan Güncelleme Aksesuarcıları Zora Soktu !

Apple Watch’da gizli bir port bağlantısı yer alıyordu ve Apple’ın yeni güncellemesiyle beraber bu port yazılımsal olarak kapatıldı. Aksesuarcılar özellikle Apple Watch’un şarjından muzdarip olanlar için güzel bir yöntem geliştirip şarjlı kayış yapmışlardı. Bu güncelleme aksesuarcıları zor duruma soktu.

apple-watch-sarj-kayisi-800-728x364

Apple Watch kullanıma sunulduktan sonra üreticiler Apple Watch’un altında yer alan gizli bir portun varlığından yararlanmaya başladılar ve bu portu verimli bir şekilde kullanarak yeni kılıflar ürettiler. Fakat yeni yayınlanan watchOS güncellemesi ile beraber bu açık kapatıldı ve üreticiler zor durumda kaldı.

Özellikle bu bağlamda akıllara Reserve Strap adında ki firma geliyordu fakat Apple’ın bu portu kapatmasıyla birlikte ürün gönderimlerini askıyla almak zorunda kaldı firma .Firma yaptığı resmi açıklamada watchOS 2.0.1 güncellemesi itibariyle Apple Harici Aksesuar Protokolü’nde beklenmeyen bir değişikliğin yapıldığını ve ürünlerinin artık işlevlerini kaybettiğini ilettiler.

apple-watch-reserve-strap-200416

Apple Watch’larını yeni sürüme güncellememiş olan kullanıcılar bu aksesuarı kullanmaya devam edebilecek fakat bu port yazılımsal olarak tekrar açılana kadar gönderimleri durduğunu söylüyor firma. Bu konu hakkında da geliştiriciler MFİ açılmasını teşvik ediyor ve mücadelelerini sürdürmeyi planlıyorlar.

Mert Büyük

Technosfer Genel Yayın Yönetmeni

Technosfer

Kaynak ; www.reservestrap.com

"Apple Watch'a Yapılan Güncelleme Aksesuarcıları Zora Soktu ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple Watch'a Yapılan Güncelleme Aksesuarcıları Zora Soktu ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Watch'a Yapılan Güncelleme Aksesuarcıları Zora Soktu ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları