yükleniyor...

Apple Watch'a Yapılan Güncelleme Aksesuarcıları Zora Soktu !

Apple Watch’da gizli bir port bağlantısı yer alıyordu ve Apple’ın yeni güncellemesiyle beraber bu port yazılımsal olarak kapatıldı. Aksesuarcılar özellikle Apple Watch’un şarjından muzdarip olanlar için güzel bir yöntem geliştirip şarjlı kayış yapmışlardı. Bu güncelleme aksesuarcıları zor duruma soktu.

apple-watch-sarj-kayisi-800-728x364

Apple Watch kullanıma sunulduktan sonra üreticiler Apple Watch’un altında yer alan gizli bir portun varlığından yararlanmaya başladılar ve bu portu verimli bir şekilde kullanarak yeni kılıflar ürettiler. Fakat yeni yayınlanan watchOS güncellemesi ile beraber bu açık kapatıldı ve üreticiler zor durumda kaldı.

Özellikle bu bağlamda akıllara Reserve Strap adında ki firma geliyordu fakat Apple’ın bu portu kapatmasıyla birlikte ürün gönderimlerini askıyla almak zorunda kaldı firma .Firma yaptığı resmi açıklamada watchOS 2.0.1 güncellemesi itibariyle Apple Harici Aksesuar Protokolü’nde beklenmeyen bir değişikliğin yapıldığını ve ürünlerinin artık işlevlerini kaybettiğini ilettiler.

apple-watch-reserve-strap-200416

Apple Watch’larını yeni sürüme güncellememiş olan kullanıcılar bu aksesuarı kullanmaya devam edebilecek fakat bu port yazılımsal olarak tekrar açılana kadar gönderimleri durduğunu söylüyor firma. Bu konu hakkında da geliştiriciler MFİ açılmasını teşvik ediyor ve mücadelelerini sürdürmeyi planlıyorlar.

Mert Büyük

Technosfer Genel Yayın Yönetmeni

Technosfer

Kaynak ; www.reservestrap.com

Apple Watch'a Yapılan Güncelleme Aksesuarcıları Zora Soktu ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple Watch'a Yapılan Güncelleme Aksesuarcıları Zora Soktu ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Shameless Izle Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Nöbetçi Noterler Nöbetçi Eczaneler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir yapılacaklar listesi uygulama Bilgi Doktoru