Apple Watch Detaylı İnceleme

  • 10 Mart 2015
  • 2.442 kez görüntülendi.
Apple Watch Detaylı İnceleme

9 Mart Spring Forwards Etkinliğinin ardından 9 Eylül’de tanıtılan Apple Watch her anlamda detaylandı ve lansmanda da bunlar bize aktarıldı. Detaylı bir şekilde göz atıyoruz Apple Watch’a..

applewatch1

Apple Watch aslında bir şık ve akıllı saat karışımı bir saat olduğunu belirtmeliyim. Özellikle tasarımı bakımından çok beğenildiğini vurgulamam gerek. Zaten bazı detaylar 9 Eylül’de açıklandı fakat asıl detaylar bu lansmanda ortaya çıktı. Apple bildiğimiz üzere bu saati 3 farklı versiyon altında satışa sunmayı planlıyor. Bunlar Apple Watch ( Çelik Kasalı), Watch Sport( Alüminyum Kasa) ve Apple Watch Edition( Gerçek Altın Kasa) . Bunların özelliklerine göz atalım ;

Bu 3 saat arasında özellik bakımından hiçbir fark yok sadece kasa ve kayış anlamında farklar var. Apple Watch , özellikle diğer Android Wear’lı saatlerin iOS ‘u desteklememesi yüzünden kullanıcıları Pebble’a mahkum etmekten kurtardı. Bu saat ilk başta 1 gün şarjının gittiği söylendi fakat 18 saat denerek sonradan diğer sürede uyuduğumuza dikkat çekildi. Şarj ömrü bakımından 1 günü rahat çıkarır fakat sürekli telefonları ve tabletlerini şarj etmekten sıkılmış olarak bu olaya pek iyi bakıldığını söylemem mümkün değildir herhalde.

The-Gold-Apple-Watch-May-be-Sold-for-1200-928-76-458790-2

 

Apple bu lansmanda detaylandırdı dediğimize bakmayın aslında. Teknik özellikler bakımından detaylandırma kısmına girdiğimizde Apple malesefki çok açık olamıyor . Kayışlarının çok kolay değiştirildiğine dikkat çeken Apple aksesuar bölümünü bu sayede daha canlı hale getirmeyi hedefliyor diyebiliriz. Ne ekran ppi değeri , ne kalınlık hakkındaki değerler, hiç bir şey hakkında çok açıklama yapılmadı diyebiliriz. Yazılımı adeta mükemmel diyebileceğimiz bu saatte Taptic Engine dediğimiz bir teknoloji bulunuyor yani basma şiddetimize göre kontrol ediyor mekanizmaları. Bunları Macbooklara da getiren Apple’ın Macbook haberini birazdan yayınlayacağız.

0910_apple-iwatch_2000x1125-1940x1091

 

Ayrıca S1 adı verilen işlemci bölümüne sahip olan bu saatin en merak ettiğimiz özelliğine gelelim ; Fiyatı ! 

Apple Watch Sport modeli 38 mm 349 Dolar, 42mm 399 Dolar. Apple Watch 38mm 499-1099 Dolar arasında, 42mm ise 549-1149 Dolar fiyatları arasında. Evet ve gelelim Apple Watch Edition modeline . Tam tamına 10 Bin Dolar ve 17 bin dolar arasında fiyatlandırmaya sahip olan bu ürün sanırım modern bir araba fiyatına sahip olabileceğiniz anlamına geliyor.

Açıkcası fikrimi söylemem gerekirse Apple aşığı olarak bu ürünü son derece bu fiyata gereksiz buluyorum. Şarj ömrü gibi dezavantajları çileden çıkartabilir fakat tasarım , yazılım ve sağlık uygulamaları olarak mükemmel bir cihaz. 300-400 Liraya Tommy Hilfiger, Emperio Armani, Fossil gibi mükemmel saatler varken hergün şarj edeceğim ve yaklaşık 1300 lira vereceğim bir saat almam . Yinede yorum sizin İphone 6 kullanmama rağmen açıkcası çok sıcak gelmedi bana.

Apple Watch’u nasıl buldunuz? Bize yorumlarınızı yazın.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ