yükleniyor...

Apple Üçüncü Defa Yapay Zeka Firması Alıyor !

Yapay zeka sektörü geleceğin en önemli alanlarından biri olarak gösteriliyor ve bu alana son yıllarda önemli yatırımlar yapılıyor. Başarılı bir grafiğe sahip olan şirketler ise dev şirketler tarafından satın alınıyor.

Geçmişte sadece bilim kurgu filmlerinde yer alan yapay zeka kavramı bugün her alanda hayatımıza kolaylık getirir hale geldi. İşletim sistemleri, sürücüsüz otomobiller, sanal asistanlar bunlara örnek olarak gösterilebilir ve bu alana çokça yatırım yapılıyor.

img_1693

Tabiki dünyanın en büyük teknoloji devi olan Apple’da bu konuya son derece önem veriyor. Tuplejump adı verilen Hindistan merkezli firmayı bünyesine katan Apple, bu firmanın verilerinden yararlanacak. Tuplejump daha çok büyük verilerin makine öğrenme dili kullanılarak analiz edilmesi konusuna odaklanıyordu ve FiloDB adı verilen açık kaynak yazılımı geliştirmişti. Ayrıca önemli bir konu ise Fortune 500 listesindeki bir çok şirketin Tuplejump’dan bazı teknolojilerini aldığı ifade ediliyor.

Apple’ın bu şirketi tam olarak hangi alanda değerlendirecek bu şuanlık bilinmiyor fakat özellikle sanal asistan olan Siri’ye çok fayda sağlayacağı kesin . Bu satın alımının bedeli ise açıklanmadı.

Apple Üçüncü Defa Yapay Zeka Firması Alıyor ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple Üçüncü Defa Yapay Zeka Firması Alıyor ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla