SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
675
250 0

Apple, Tekrar Samsung'un Önüne Geçti !

Apple, Tekrar Samsung'un Önüne Geçti !
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Uzun bir süredir telefon satışlarında Samsung bir süredir öndeydi . Apple’ın sadece yılda tek bir telefon üretmesi ve Samsung’un yıl için 50’yi geçen model çıkardığı göz önüne alınırsa bunu normal olarak sayabiliriz. Gartner tarafından yayınlanan verilere göre ise 2016’nın son döneminde Apple, telefon satışı konusunda Samsung’u solladı. Detaylar haberimizde..

Gartner’in paylaştığı verilere göre Apple, iPhone 7 sayesinde rekor bir satışa ulaşarak 2014 ‘den beri satış anlamında geçemediği Samsung’u sonunda geçti . Akıllı telefon sektöründe en çok kar eden firma olan Apple, rakibinden daha az satmasına rağmen daha fazla gelir elde ediyordu. Bu sefer hem satış, hem gelir anlamında rakibini sollamış oldu, bunda Samsung Note 7’nin başarısız olması da etkili bir faktör.

Gartner’ın yayınladığı raporlara göre Çinliler yükselişe geçtiler. Tabloda dikkat çeken bir diğer şey de Huawei, Oppo ve BBK Communication Equipment’ın pazar paylarını büyük oranda artırmış olmaları. Tüm akıllı telefon satışlarının neredeyse üçte birinin gerçekleştiği ülkede, yani Çin’de faaliyetlerini devam ettiren bu üç üretici, Apple’ın ve Samsung’un sorunlar yaşadığı dönemlerde doğru adımlar atarak kısa sürede büyümeyi başardı. Hem Samsung’un, hem de tabloda “Diğer” (Others) olarak kategorilendirilen markaların müşterilerini kazanmayı başaran üç üretici, bir sene önce yalnızca yüzde 14 olan toplam pazar paylarını yüzde 21.3’e kadar yükselttiler.

Zor bir sene geçirmiş olsa bile Samsung, yüzde 20.5 pazar payıyla 2016 senesini en çok akıllı telefon satışı gerçekleştiren şirket olarak tamamlamayı başardı. Önceki seneye göre yüzde 2 daha az pazar payına sahip olan Güney Koreli şirket, yüzde 14.4 orana sahip olan Apple tarafından takip ediliyor. Apple da yüzde 1.5 oranında düşüş yaşadı. Bunda iPhone 7’deki tasarımın nerdeyse aynı kalması buna etken olarak gösterilebilir.

w

Apple ve Samsung’taki düşüş , özellikle Çinli firmaların yüzünü güldürüyor ve gelişmesine katkıda bulunuyor. Özellikle Samsung’un bu konuda dikkatli olması gerek, bu gidiş devam ederse Çinli firmaların Samsung’un yerine geçmesi çok da ihmal dışı değil.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Apple, Tekrar Samsung'un Önüne Geçti ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple, Tekrar Samsung'un Önüne Geçti ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Apple, Tekrar Samsung'un Önüne Geçti ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve  Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Realme Race görüntülendi
Realme Race görüntülendi
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.