yükleniyor...

Apple Store Yağmacılarına Sürpriz Mesaj

ABD’de ırkçılık karşıtı gösteriler sürekli etkisini arttırırken, bu gösterileri fırsat bilen bazı kişiler Apple Store mağazalarını yağmaladı. Yağmaladıkları mağazalarda iPhone, Macbook, iPad gibi cihazları çalan Apple Store yağmacıları umduklarını bulamadı. Hırsızlardan birinin paylaştığı gönderi hırsızları harika bir sürpriz beklediğini işaret ediyor. Peki bu sürpriz ne? Detaylar haberimizde.

Apple Cihazları Çaldılar, Bloke Gecikmedi!

ABD’deki ırkçı polise karşı protestolar büyüyerek devam ediyor. Amerikan halkı, polis şiddetine karşı yapılan eylemlerle beraber seslerini duyurmaya çalışırken bazı sözde eylemciler karışıklıktan faydalanarak Apple mağazalarını da yağmaladı. Fakat bu yaptıkları hırsızların yanına kalmadı.Resimde görülen iPhone, Walnut Street’ten çalınmış bir iPhone. Apple çalınan cihazları seri numaraları ile takip edip bloke edebiliyor. Kısacası telefonlar yazılımsal olarak kullanılmaz hale getiriliyor. Apple, yağmalanan cihazlarını bloke edip gönderdiği mesajda “Lütfen Apple Walnut Street’e geri dönün. Cihazınız takip ediliyor ve yetkililer bilgilendiriliyor.” sözcüklerine yer verdi.Apple mağazalarının nasıl yağmalandığını anlattığımız yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.Elbette cihazların parça niyetine kullanılma ihtimali var ama cihazın en pahalı parçalarından biri olan anakartında bu tür bir bloke varken parça niyetine kullanılmasının da bir nebze önüne geçiliyor. Apple’nin yapmış olduğu bu hareket en azından ileride oluşabilecek yağmacılık faaliyetlerine karşı göz korkutuyor.Peki sizler ABD’deki ırkçılık karşıtı protestolar hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple’nin ABD mağazalarının yağmalanması sizce ne derece doğru. Düşüncelerinizi yorum olarak bekliyoruz.

Apple Store Yağmacılarına Sürpriz Mesaj konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple Store Yağmacılarına Sürpriz Mesaj ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla