yükleniyor...

Apple Pencil Kullanıcılarıyla Buluuyor!

Steve Jobs zamanında Apple için Stylus(cihaz kalemi) dile getirildiğinde fikri beğenmediğini ve kalemlerin gereksiz olduğunu ayrıca bu kalemlerin kolay kaybedilebilir oluşundan dolayı kullanıcılarının mağdur olacağını belirtmişti. Dün yapılan lansmanda ise Apple kendi kalemi olan Apple Pen’i tanıtması düşünce bakımdan değişikliğe gidildiğini gösteriyor.

iPad Pro ile birlikte tanıtılan Apple Pencil, çizim ve benzeri birçok işleminizi gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz cihazlardan biri. Kalemde baskı sensörü bulunuyor ve bu sensör sayesinde en hassas çizimlerinizi bile kolayca yapabilirsiniz. Bu işlemleri Apple “gölgelendirme” olarak örnekledi.

apple pencil kullanicilariyla buluuyor

Kalemin bir diğer etkili özelliği ise şekil düzeltme. Normal bir kalemle bile çoğu insan düz bir çizgi bile çekmekte zorlanır. Ki bu oldukça zor bir işlemdir. Bu yetenek gerektiren olay artık Apple Pen sayesinde mümkün kılınıyor. Kalem kullanıcılarının çizgi şekili algılıyor ve onu daha düzenli hale getirebiliyor. Düz çizgiler ve yuvarlak şekiller bunlardan sadece birkaçı.

Ayrıca Apple, yeni tanıttığı iPad Pro’ya Apple Pencil ile birlikte tıp çalışmalarında kullanılabilmesi için simülatör de eklediğini belirtti.

apple pencil kullanicilariyla buluuyorApple Pen yalnızca 15 saniye içinde 30 dakikalık bir kullanım sağlıyor. Çok kısa sürede hızlı şarj olma özelliği ile kullanıcıları için büyük avantaj sağlıyor. Bu doğa harikası buluşun Apple tarafından planlanan fiyatı ise 99$ üzerinden satışa sunulacağını bildirdi.

Apple Pencil Kullanıcılarıyla Buluuyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple Pencil Kullanıcılarıyla Buluuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.