yükleniyor...

Apple, Konser Keşfetme Özelliklerini Haritalar ve Müzik Uygulamalarına Ekliyor

Yerel Konserleri Bulmak Artık Daha Kolay

Apple, Haritalar ve Müzik uygulamalarına yeni konser bulma özellikleri ekliyor. Apple Müzik’te, bir sanatçının yaklaşan gösterilerine ve turlarındaki set listelerine bakmanızı sağlayan bir Set Listeleri bölümü ekleniyor. Apple Haritalar ise, dünya çapında en iyi canlı müzik mekanlarını öne çıkaran 40’tan fazla küratörlü rehber kazanıyor. Bu özellikler, Shazam’ın konser keşfetme modülüyle entegrasyon sayesinde çalışıyor.

Apple Müzik Uygulamasındaki Set Listeleri Hakkında

Apple Müzik uygulamasındaki Set Listeleri bölümü, kullanıcıların bir sanatçının yaklaşan gösterilerini ve turlarındaki set listelerini görüntülemelerini sağlar. Bu, kullanıcıların sevdikleri sanatçıların en son performanslarını ve gelecek konserlerini takip etmelerini kolaylaştırır.

Daha Fazla Konser Seçeneği İçin Apple Haritalar

Öte yandan, Apple Haritalar, Viyana’daki senfoni salonlarından Brooklyn’deki techno kulüplerine kadar çeşitli canlı müzik mekanlarını öne çıkaran 40’tan fazla küratörlüğe sahip rehber alıyor. Bu özellik, kullanıcıların her mekandaki yaklaşan gösterilere doğrudan Haritalar içinde göz atmasını sağlar. Ancak, bu özellik sadece belirli şehirlerde, Chicago, Los Angeles, New York, Tokyo, Londra, Paris ve diğerleri dahil olmak üzere kullanılabilir.

Shazam ile Entegrasyon Sayesinde Kolay Kullanım

Her iki özellik de, benzer şekilde, bir sanatçının sayfasından yaklaşan konserlerin bir listesini sunan Shazam’ın konser keşfetme modülüyle entegrasyon sayesinde çalışıyor. Haritalar ve Müzik’e konser keşfetme özelliklerini eklemek, insanların bir sanatçının yaklaşan gösterilerini ararken her zaman Shazam’a bakmayabileceği düşünüldüğünde akıllıca bir hamle gibi görünüyor.

Sonuç olarak, Apple’ın yeni konser keşfetme özellikleri, kullanıcıların sevdikleri sanatçıların yaklaşan konserlerini takip etmelerini ve dünya çapındaki canlı müzik mekanlarını keşfetmelerini kolaylaştırıyor. Shazam’ın da entegrasyonu sayesinde, kullanıcılar en sevdikleri sanatçıların yaklaşan konserlerini daha kolay takip edebilecekler.

Apple, Konser Keşfetme Özelliklerini Haritalar ve Müzik Uygulamalarına Ekliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple, Konser Keşfetme Özelliklerini Haritalar ve Müzik Uygulamalarına Ekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Shameless Izle Sportboss Nöbetçi Noterler sosyal medya faydaları instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir yapılacaklar listesi uygulama subdomain mi klasör mü gl hf ne demek adet geciktirici ilaç isimleri tarhana ekşi olursa ne yapılır