Apple , Kamera Alanında Yenilikler Peinde !

  • 25 Mart 2015
  • 662 kez görüntülendi.
Apple , Kamera Alanında Yenilikler Peinde !

Apple kamera sektöründe bir sürü yenilik yaptığına şahit olduk. Hatta telefon sektöründe kamera anlamında en iyisi diyebiliriz . Megapiksel olayına takılmıyor fakat 20-16 Mp’lik kameralar karşısına 8 Mp’lik kamerasını çıkararak Dünya’nın en iyi kamerası seçiliyor otoriteler tarafından. Demekki bu övgüyü hakediyorlar. En son İphone 6’da Focus Pixel yazılımını getirmişti. Şimdi yeni hamleler peşinde. 

applerjr

Apple yeni bir patent başvurusunda bulundu ve kamera L şeklinde hizalandığı görülüyor. Kamera yuvasının dışarıya bakan kısmında herhangi bir sensör yer almıyor. Aksine burada piramit şeklinde bir polihidron cam mevcut gelen ışığı yansıtarak aşağıdaki yakınlaştırma lensine iletiyor.Işık bu lensten sonra kısım kısım ayrılmış merceklerden tek tek geçiyor ve ardından fotoğraf kullanıcıya sunulmuş oluyor. Bunun avantajı ise OİS’de sensörün değilde camın hareket etmesi. Herhangi bir sarsıntı anında bir tetikleyici ile prizma hareket ettirilerek stabilizasyon sağlanıyor.

Yani bu değerler göz önüne alınarak bu teknoloji ile beraber odaklanma mesafesi , yakınlaşma uzaklaşma gibi olaylarda daha iyi etki yapabilecek ve odaklanabilecek. Daha patent kısmında ve ileriki iPhone’lar da böyle bir teknoloji olacağı kesin değil. Apple bakalım neler yapacak .. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ