yükleniyor...

Apple HomePod'un Üretim Maliyeti Ne Kadar ?

TechInsight’ın araştırması ve raporlarına göre HomePod’un Apple’a maliyeti ortaya çıktı . Detaylar haberimizde .

Şimdilerde Apple , uzun zamandır beklenen HomePod‘un çıkışıyla beraber gözler üzerine çevrilmiş durumda . Ülkemizde henüz satışa çıkış tarihi belli olmayan HomePod , belirli ülkelerde piyasaya çıktı ve eleştirilere bakılırsa ses kalitesi olarak çok iyi bulunan cihazın akıllı asistan anlamında tam bir hayal kırıklığı yarattığı dile getiriliyor. Özellikle en büyük rakipleri Amazon Echo ve Google Home‘a göre çok az işlem gerçekleştirebildiği açıkça görülüyor , fakat bununla beraber Apple’ın klasik yüksek fiyat anlayışını yansıttığı cihazın 359 dolarlık bir fiyatı mevcut . Peki bu cihazın Apple’a üretim maliyeti ne kadar ?

Analitik firması TechInsights‘a göre 216 dolar maliyeti olan HomePod‘un , bu analize göre %38’lik bir kar marjı var Apple’ın.  iPhone ve Mac gibi cihazlarına oranla çok daha az kar ediyor gibi gözüküyor. Peki içbileşenlerinden hangisinin maliyet anlamında en fazla değere sahip olduğunu merak ediyorsanız cevap hoparlörün tepesindeki, Siri animasyonunu göstermek için kullanılan ışıklandırma sistemi . 60 dolar gibi Apple’a bir maliyeti var.İkinci sırada hoparlör, mikrofon ve güç yönetimi teknolojilerinden oluşan mekanizma 58 dolarlık bir maliyetle yer alıyor. 

Türkiye’ye geldiği zaman almayı düşünüyor musunuz ve HomePod hakkındaki düşünceleriniz neler ? Bizimle paylaşın .

Apple HomePod'un Üretim Maliyeti Ne Kadar ? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple HomePod'un Üretim Maliyeti Ne Kadar ? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla