Apple , Elektrikli Araba Gelitiriyor !

  • 15 Şubat 2015
  • 1.469 kez görüntülendi.
Apple , Elektrikli Araba Gelitiriyor !

Apple , ilk yaratıldığı zaman firma bilgisayar sektöründe resmen yepyeni bir devir açtı. Bill Gates’in Microsoft’u ile birlikte Bilgisayar sektörüne yön vermeye devam ediyor. Sonra gitgide ürün yelpazesini büyüttü ve her çıkardığı ürün yeni bir devrin başlangıcı oldu. Sırasıyla iPod, iPhone ve iPad. Şu zamanlarda da Apple Watch’ın bu sektörde yön verip veremeyeceğini merak ediyoruz fakat asıl konumuz bu değil.

iphone-ipod-ipad-728x364

 

Appleinsider’dan gelen bilgilere göre Reuters yepyeni bir rapor yayınladı ve Apple’ın farklı bir alanda uğraştığını  gözler önüne serdi. Apple elektrikli kendi kendine giden yeni arabası üzerinde uğraşıyor . Bu Tim Cook tarafından 2014 yılında onaylanmış . Carplay akıllı araba sistemi üzerinde çalışıldığı biliniyordu Apple’ın fakat Tesla ve Mercedes arabaları için sadece böyle bir şey yapıldığı düşünülüyordu . Durum pek de öyle değilmiş. Apple bu ne yapacağı belli olmuyor 🙂

11835-5228-11749-4917-van2-xl-l

 

Ve bu araba Apple Watch, İphone gibi cihazlar üzerinden kontrol edilebilecek. Her bakımdan Apple’ın kendi ekosistemi içindeki mükemmel iletişimini gösteriyor. Ayrıca bu raporu destekleyen bir kanıtımız var. Apple geçen sene Mercedes’in Ekipman ve Fiyat Kontrol ekibi başkanını bünyesine katmıştı .  6 Bin otomotiv sektörü deneyimli uzmanı da var ayrıca Apple’ın . İleride ki günlerde neler olucak göreceğiz..

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ